Den poté (1983) (TV film)

Americká Vlákna. Britské město vyměněné za kansaský zapadákov. Kupodivu však absolutně neamerické. Smysl filmu je jasný a i když nebyl zážitek tak silný jako u Vláken, byl pořád silný dost na to, aby se mi odpor k lidské aroganci ještě umocnil. To, o čem se v první půlce směšně mluví jako o atomové válce, se v druhé mění v pomalý a pěkně hnusný konec celého lidstva. Jakékoliv snahy přežít jsou zbytečné. Není o co stát.

U Konce světa (2013)

Nečekaně o ničem. Bez nápadů. Bez humoru. S otravným hrdinou, který mě opravdu nebavil. Se zápletkou, která si možná na něco hrála, ale zahrála to až moc do outu, aniž by si to někdo uvědomil. Závěr těžké wtf, musel jsem se chvíli zamyslet, jestli to mělo znamenat něco deep, ale došel jsem k závěru, že pokud mě Wright příště požádá o nějaké zamyšlení nad hlubokým smyslem jeho postaviček a interakcí, tak se mu na to vyseru.

Na život a na smrt (2013)

Většinou ohrnuju nos nad filmy "podle skutečnosti". Taky jsem nikdy necítil potřebu brát na to při hodnocení ohledy. Jenže... tenhle příběh mi připadá asi stejně fascinující jako Bergovi a já se mu nedivím. Lone Survivor je takovej ten hollywood, co se snaží ohromit tím, jak nehollywoodský je. Takže vizuál je špinavý takovým tím nádherně krásným způsobem, patos je ospravedlňován spíše nenápadně a za celou dobu zkrátka člověk neztratí dojem, že to točil Američan hrdý na své Američanstvo ve zbroji. Hlavně kvůli dojemné kytaře, která se sluníčkovými záběry jasně definuje záměry. První půlka je procedurální, ukazuje společnost nadlidí a jejich přístup k akci, druhá půlka je o utrpení hlavních hrdinů v průseru. Upřímně si myslim, že Berg není kdovíjak dobrý režisér a že to mohlo dopadnout v cizích rukou lépe, ale nemám mu to nijak za zlé. Mohlo to dopadnout mnohem hůř a ten záměr točit z pohledu nezaujaté třetí strany je přeci jen aspoň trochu v tom Hollywoodu osvěžující. PS: Poprvé mi přišel moooc fajn Taylor Kitsch, Ben Foster je definitivně zabiják

Klub poslední naděje (2013)

Všechny oscarové výstřiky už na tento film napadaly a já mám smutnou zprávu. Víc v tom není. Vlastně je. Strašně hrající/koulející očima Garnerka.

Diabolik (1997) (seriál)

Jediné, co si z toho pamatuju, je strašně cool akce a cool zápletky. Takže se na to už radši nikdy nepodívám, kdyby to náhodou už cool nebylo.

Spiderman (1994) (seriál)

"Slez sem dolu a bojuj jako muž!" - "Asi nemá cenu ptát se tě, zda bys nevylezl sem nahoru a bojovala jako pavouk, co?"

Špionky (2001) (seriál)

Cítím, jak se mi snižuje společenský status kamsi k lodnímu šroubu Titanicu, ale Clover byla kočka a já byl ve fázi života, kdy mi kreslená kočka stačila k radosti a k tomu, abych jí fandil i přesto, že to byla ta nejstupidnější postava založená na své stupiditě

Peříčko (1997) (pořad)

Dementní pořad, jehož jediným smyslem byli prepubertální chlapci u televize jako já. Jedna hvězda za Belohorcovou

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Tak co s tím? Za Moskalyka silné 4 hvězdy. Za Moskalykové slabé 2 hvězdy. Ve výsledku tři hvězdy čisté jak vyprané v Árijci