• Western

Ten cizinec měl zbraň (1953)

Poctivý western o prohnaném armádním zvědovi jež sloužil u špatného pluku, a po konci občanské války se přimíchá k bandě která přepadává dostavníky se zlatem, ale poskládá si životní hodnoty a rozhodne se vydat do boje proti bezpráví, krádežím, a hlavně proti dvoum podlým bandám. Podle mně nejlepší western od A. De Totha s Randolphem Scottem v hlavní roli. Zajímavé bylo že skoro všechny akční scény se odehrávaly přímo před kamerou, také nevšední finále v hořícím saloonu stálo za to. Rychlý, odpočinkový western který nenudí a uteče jako voda.69%

Opravdová kuráž (2010)

Remake slavného amerického westernu Maršál, o kterém rozhodně neplatí že originál je lepší než remake, opravdová kuráž je mnohem lepší než původní Maršál s Johnem Waynem, i když se ho dějově drží doslova jako klíště. Film má hvězdné obsazení zejména Jeff Bridges se mi jako Rooster líbil více než John Wayne. Chtěl bych vypíchnout zejména část kdy se Rooster rozjel tváří v tvář na bandu v údolí a doslova je rozstřílel, a jak Mattie spadla to jámy za chřestýšem a to co pak nasledovalo. Ten to film jasně dokazuje že western není mrtvý žánr, jak si mnozí myslí. 85%

Nevada Smith (1966)

Správný western ve kterém je vše co si od klasického westernu jen můžete přát, děj šlape hned od začátku, skvělý herci chtěl bych zmínit hlavně Karla Maldena. Příběh chlapce který se na honbě za pomstou svých rodičů stává mužem. Hlavní hrdina si musel projít vším co tehdy divoký západ nabízel, film má zajímavý konec který by asi nikdo nečekal. Jediné co bych vytknul je obsazení hlavního hrdiny Steve McQueen je sice skvělý herec ale na roli indiánské míšence se prostě moc nehodí, ale přesto se dá přejít . 80%

Synové Katie Elderové (1965)

Klasický Americký western o boji za majetek, spravedlnost, a čest, se skvělým Johnem Waynem, a skvělou hudbou která připomíná hudbu ze sedmi statečných, i na vzdory pomalejšímu rozjezdu se můžeme těšit na velice napínavý film. Mezi nejlepší scény patří přestřelka pod mostem kde se všichni Elderové postaví celé Hastingsově bandě. Úžasné bylo že čím více se blížilo finále tím více houstlo napětí. 75%

Texican (1966)

Neprávem zapomenutý western, jeden z nejlepších filmů s A. Murphym, který zde hledá vraha svého bratra. Potěšila mě zde malá role Alda Sambrella který podle mě měl hrát hlavního záporáka. Film má i lehkou romantickou linku, krátkou stopáž, povedený soundtrack, pár rvaček, přestřelek, a dobrý závěr. Za mně 78%. Zde trailer: https://youtu.be/eqEvFPG1efQ

Pro hrst dolarů (1964)

První kultovní western Sergia Leoneho, film co nám dal Clinta Eastwooda, který zde využívá dvou znepřátelených klanů. Hned na první pohled mě zaujal pistolník beze jména který má za ušima, charizma na rozdávání, a kolt proklatě nízko. Děj je nepředvídatelný plný všelijakých zvratů a přestřelek. A při té závěrečné jsem byl doslova přikován ke gauči :-) a byl rád jak to dopadlo. 88%