Ant-Man a Wasp (2018)

Vynikající! Jeden z mála případů, kdy po výborné jedničce příjde ještě lepší dvojka. Film plný akce, skvělých frků (hispánský parťák z lochu a jeho příběhy nemají chybu) a nesmyslné fyziky. Chvíli jsem dokonce zvažoval ultimátní hodnocení!

Bowling for Columbine (2002)

Tento dokument by měl vidět každý, kdo si pohrává s myšlenkou, že by chtěl žít v USA. Je tam totiž něco hrozně, ale hrozně špatně. Druhá půlka filmu ukazuje problém se zbraněmi v širších souvislostech a přestože přináší více otázek než odpovědí, jsou velice zajímavé. Například čím to, že Kanada je zaplavená zbraněmi zhruba stejně jako USA, ale lidi se tam nestřílí na potkání?

Loď duchů (2002)

Tak tohle jsem viděl snad někdy před patnácti lety tuším na DVD. Kupodivu jsem si celou tu dobu pamatoval scénu s řezajícím lankem z paluby, ta je celkem nezapomenutelná. Není to žádný zárak, protstě takový průměrný horor, který je tady ale dost podhodnocený.

Dravci (1999)

To jsem se zase jednou nechal nachytat červeným hodnocením. Je to prasečina jak hrom.

Neznámá (2006)

Poměrně depresivní mišmaš, který ještě půl hodiny před koncem nedává žádný smysl. Pak se dost věcí objasní, ale některé ne. Co třeba měly znamenat ty květináče? No a s hlavní hrdinkou se člověk ztotožní snad jedině za podmínky, že byl někdy v životě zneužívaná prostitutka.

Manželské etudy: Nová generace - Mirka a Kuba (2019) (epizoda)

Slušný díl s nezodpovědným a bordelářským chlapem, který je na jednu stranu docela manuálně zručný, na tu druhou se mu ale nechce moc dělat. Žádné extra drama, prostě taková normální pankáčská rodinka.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tak já se těšil na to hyper-mega-ultrašokující-superfinále, o kterém prý člověk předem nechce nic vědět. Přečkal jsem kvůli němu přes dvě hodiny nudy, která je snesitelná jenom díky úžasné stylizaci Hollywoodu 60. let a dočkal jsem se jedné slabé akční scénky, která "umělecky vyalternovala realitu" a vyšuměla během pár minut. Co na tom, sakra, kdo vidí?!

Kinsey (2004)

Zajímavé téma, které se topí v protivné prudérnosti první poloviny 20. století. Mísí se tady totální volnomyšlenkářství skupiny okolo Kinseyho a bigotně-katolická prudérnost. Já se ale nedokážu ztotožnit ani s jedním z těchto extrémů.

Manchurianský kandidát (2004)

Vlastně je to docela komplexní politický thriller s prvky sci-fi, ale k dokonalosti mu něco chybí. V každém případě konspirátoři z něj musí mít vlhké sny. Přemýšlel jsem mezi třemi a čtyřmi, nakonec se kloním ke třem.

Hlídač mrtvých (1997)

Horor to není ani náhodou - není tady žádné nadpřirozeno. Je to čistý thriller. Bohužel zcela nevyvážený. Druhá polovina je poměrně strhující, ale v té první se neděje absolutně nic. Škoda, že se člověk musí nejdřív prokousat skoro hodinou nudy.