Osm statečných (2006)

Skvělý rodinný film bez laciných efektů, zato s úžasně "hrajícími" psy.

Hlubina (2002)

Dobrý koncept i příběh, který potápí špatná režie (a CGI na úrovni počátku devadesátek), takže člověk má pocit, že to má dvojnásobnou stopáž a kouše se nudou.

Manželské etudy: Nová generace - Petra a Viktor (2019) (epizoda)

Další docela pohodový pár, ve kterém je žena tlumičem emocí a celkem umně stabilizuje situaci. Díky tomuto dílu jsem si uvědomil, jak úžasné je žít v bytě s veškerým komfortem počínaje indukční deskou a tepelným výměníkem konče. A taky v místě s plnou občanskou vybaveností.

Manželské etudy: Nová generace - Alena a Bernard (2019) (epizoda)

Úplně pohodová dvojka lidí, kteří jsou vlastně nevděčným objektem dokumentaristicko-voyerské kamery, protože neprožívají žádná dramata, pře, rozbroje ani divoké životní kotrmelce. Prostě "taková normální rodinka". Pokud se to někomu nelíbí, ať si pustí Adams Family a neprudí.

Řbitov zviřátek (2019)

Film se v zásadě drží předlohy. Samozřejmě je notně vykrácený a leccos se mohlo udělat trošku lépe, ale skoro jsem dal čtyři. Vlastně úplně nevím, proč jsem je nedal.

Kauza CIA (2006)

Je to komplexní, rozsáhlé, propracované ale nedotažené (Angelina stárne, zatímco Démonovi ani nezešedne vlas). No a především je to nudné.

Štvanec (2003)

Celkem slušná variace na Ramba. Jsou to slabší čtyři, ale tři by byly málo.

Devět královen (2000)

Spousta dobrých nápadů zabalená do absolutně průměrného filmu, ve kterém člověk nikdy neví, kdo na koho šije boudu. Závěr famózní, ale celkově tomu chybí šmrnc.

Opilí láskou (2002)

Ne, tohle rozhodně nemohl napsat a režírovat někdo, kdo nebyl na tripu. Divnofilm jak čapa, na který by se měl podívat někdo, kdo si myslí, že je divnej, aby zjistil, že vůbec není. Anebo někdo, kdo je stejně zkouřený jako tvůrci. Protože tohle předčí veškerá očekávání. Chabá dějová linka filmu pojí téměř psychedelické, nesouvisející scény, které většinou nedávají smysl. To jsem se zase jednou nechal napálit vcelku vysokým hodnocením. :-(