Hra o trůny - Mrzáci, bastardi a zlámané věci (2011) (epizoda)

Legendario. Jenom díky němu jsem dokázal přečkat tuhle srágořinu. Když jsem řekl, že tředí díl byl dějová vata, to jsem ještě netušil, co přijde ve čtvrtém. Ale jsem bojovník. A jako takový se jen tak nevzdám a budu pokračovat. Zahodím další cennou hodinu svého života na pátý díl této brutálně nadhodnocené sračky a budu doufat, že se konečně začně něco (cokoliv!) dít.

Hra o trůny - Lord Sníh (2011) (epizoda)

Královnička je pěkná mrcha, co vychovává synáčka přesně opačně, než jak radí příručky - vyroste z něj dacan. Jinak to byla samá dějová vata, kterou jsem přečkal jen díky kvalitnímu alkoholu.

Hra o trůny - Královská cesta (2011) (epizoda)

Druhý díl svojí nudností navazuje na ten první. Od poloviny se ale rozjedou různé pletichy a vypadá to na celkem brutální telenovelu. (Zejména brutálně předraženou.) Myslel jsem, že třetí díl už nedám, ale začíná se to zamotávat, takže zatnu zuby a jdu do toho.

Hra o trůny - Zima se blíží (2011) (epizoda)

Je to tu! Tady a teď. Můj první díl legendární GoT. První dojem je, že to muselo být sakramentsky drahé. Ohromná výprava, impoznantní, nádherné exteriéry. Ale jinak kecy v kleci a nuda.

Hra o trůny - Série 1 (2011) (série)

Je to tu! Tady a teď. Můj první díl legendární GoT. První dojem je, že to muselo být sakramentsky drahé. Ohromná výprava, impozantní, nádherné exteriéry. Ale jinak kecy v kleci a nuda v Brně. Je to v podstatě Ulice v kulisách fiktivního středověku. Akorát se tady o fous víc souloží, ukazují nahá těla a stříká krev. V osmém dílu se ale začíná něco dít. Už po osmi dílech?! Kam to napsat? Sem. Mladí a neklidní by mohli závidět! Závěr série se vyhrabe z komatózní nudy a nevěřil bych, že to napíšu, ale mám chuť pustit se do druhé série!

Útěk z vězení - Vzkříšení (2017) (série)

Nechce se mi věřit, že trvalo devět let, než vymysleli a natočili tohle. Absolutně průměrná záležitost se všemi myslitelnými klišé.

Joker (2019)

Heath Ledger nastavil svým geniálním hereckým výkonem laťku Jokera setsakramentsky vysoko. A světe div se, Phoenix ji přeskočil. Fenomenální, fenomenální výkon! Ani skutečný magor nemůže být magorovitější, než ten zahraný Phoenixem. Plné hodnocení nedám jenom proto, že toto není film, který bych si chtěl pouštět dvakrát do roka.

Avengers: Endgame (2019)

Velkolepé zakončení jedné velké ságy. Ne tak velkolepé jako Infinity war, kde se jede od začátku do konce v dechberoucím tempu bez jakéhokoliv oddechu, ale zase více emocionální a přemýšlivé. Každopádě platí, že znovudívatelnost je úžasná. V posledním dvoudílu se toho děje tolik, že se na to člověk může podívat desetkrát a nebude se nudit, protože to všechno najednou prostě nemůže pobrat. Musela to být šílená práce!

Adaptace (2002)

Zajímavý námět o scénáristovi s tvůrčí krizí, který se mě ale vůbec nedotkl, přestože jsem sám tvůrčí krizi zažil. Mě to prostě nebavilo. :-(

Arctic: Ledové peklo (2018)

Sice dávám čtyři, ale na Horu mezi námi s velmi podobným námětem to nemá. Arctic je mnohem komornější, bez dialogů, skoro jako Vše je ztraceno (tam nepadne ani slovo). Pro sledování při dlouhých zimních večerech pěkně u topení super.