Hra o trůny - Válečná kořist (2017) (epizoda)

Dvě třetiny nuda, ale závěrečná bitva naprosto, ale naprosto fenomenální a dechberoucí! Nejlepší bitva a patrně nejlepší díl celého seriálu.

Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Tak zima konečně přišla. Ta hláška "the winter is coming", kterou omílali od prvního dílu, už mi celkem slušně lezla na nervy. Pravda, trvalo to šest let, ale v tomto seriálu je čas relativní. Hlavně při cestování. To takhle někdo cestuje z města do města věky, jindy ale rovnou přes půlku světa a člověk má pocit, že se portnul. Stejně tak je to s informacemi. Někdy se něco neví měsíce, jindy to vypadá, že používají Twitter.

Hra o trůny - Tvrdodomov (2015) (epizoda)

Pozor! V tomto dílu se něco děje! To je tak výjimečný úkaz, že mám potřebu to sem napsat!

Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)

V páté sérii zvolili scénaristé taktiku "unudíme diváka xmrti" a až na drobné výjimky se jim to skutečně daří. Série začíná tradičně supervlažným dílem a pokračuje tak volně, že by jej felčaři mohli předepisovat jako hypnotikum. Konec je ale poměrně strhující, ačkoliv to je trošku silný výraz...

Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Čtvrtá série mě docela bavila. Těžko říct, jestli je to tím, že se tam konečně začalo něco dít, nebo prostě proto, že si člověk za tu dobu určité postavy oblíbí a zajímá ho, co se bude dít dál. Asi od každého kousek.

Hra o trůny - Lev a růže (2014) (epizoda)

Ale toto byl díl s velmi, ale velmi uspokojivým závěrem! Konečně už se nebudu muset dívat na ten kuní xicht!

Hra o trůny - Dva meče (2014) (epizoda)

Již tradičně je start série vlažný jako čaj po půlhodině. Scénáristi se prostě vůbec nepokoušeli diváka nalákat, veškeré úsilí šlo zjevně do marketingu.

Hra o trůny - Mhysa (2013) (epizoda)

Jak jsem předpokládal - v předposledním dílu scénáristé vystříleli všechny šípy a v tom posledním došel dech.

Hra o trůny - Deště Kastameru (2013) (epizoda)

Supr, tady se toho dělo víc než dost! Hodně odvážný twist v závěru. Díly jsou teda ale těžce nevyvážené. Na jednu takovouto superakční epizodu připadá deset uspávacích.