Co udělal Richard (2012)

Skvelý film aj keď s celkom obyčajným príbehom, ale podaný neobyčajnou formou s gradujúcou atmosférou. Výborne sugestívny názov filmu, ktorý vás núti premýšľať čo vlastne spravil, resp. čo pod tým autor myslel a tých možností bolo veľa aj keď sa to zo začiatku môže javiť jednoznačné. Ale nakoniec ....

Yossi (2012)

Také statické, a tá zmena Ohada po 10 rokoch je strašná. Ako keby naozaj zažil ten údel z predchádzajúceho filmu.

Yossi & Jagger (2002)

Škoda tej lacnej produkcie, inak milé a úprimné. Ale hrozne rýchlo mi to ubehlo.

Resolution (2012)

Samotný koncept "odvykačky", byť troška vylepšený, bol dobrý. Primiešavaním duchovna z toho spravili len ďalší film z rady "duchárskych" hororov. Aj scenár bol miestami dosť sfušovaný a hlavný herci na dôveryhodnosti nepridávali. Škoda...

Ráj: Naděje (2013)

Vyvrcholenie trilógie nezanechalo na mne nejaké hlbšie rany (oproti Liebe a Glaube), ale aj tak podáva vierohodné svedectvo o dospievaní mladého dievčaťa (dcéra hl. postavy z Liebe) na pozadí odtučňovacieho tábora a lásky k postaršiemu doktorovi.

Machete zabíjí (2013)

Kto pozná Rodrigueza a jeho štýl tvorby nebude týmto filmom úplne opovrhovať a hodnotiť ho cez kvázi kultivované okuliare. Ale aj tak ma v tomto pokračovaní docela sklamal, keďže až príliš popustil uzdu svojej fantázii. Potešila však Gaga i uvreštená Vergara. No to tretie pokračovanie už vyzerá naozaj ujeto! =D

Ráj: Víra (2012)

Druhý film zo Siedlovej "rajskej" trilógie. Tentokrát portrét Rakúšanky posadnutej Ježišom Kristom a teda kresťanským náboženstvom ako takým. Ukazuje nie príliš vábivú stránku náboženstva. Zase raz naturalisticky vyobrazené, nič neprikrášlujúce.

Bez kalhot (2012)

Dobré celá, dobrá hudba a zaujímavé prostredie mužského strip clubu. Žiaľ film trpí tým, že je postavený na veľmi obyčajnom príbehu, respektíve priemernom scenári. A hlavným protagonistom na úkor toho, že im pán boh niekde pridal (celá) zákonite musel aj niečo odobrať (herecký talent). Matthew je svetlá výnimka. Takže niekde medzi 60-70%

Ráj: Láska (2012)

Portrét starej obtlstlej a naivnej Rakúšanky hľadajúcej lásku a cit na keňskom pobreží u miestnych mladých junákov. Práve táto oblasť je známa, že sem staré Európanky chodia hľadať "lásku" a súlož. A mladí muži sa predávajú aby tak zabezpečili živobytie pre svoju rodinu. Morálna dilema s kým sympatizovať. S obstarožnými ženami hľadajúc lásku a sex s mladými mužmi tisíce kilometrov od domova aby si kompenzovali svoje nedostatky? A nebodaj očakávajúc nejaký skutočný "committment"... Alebo s mladými Keňanmi, ktorí síce tieto ženy často klamú ale robia tak lebo žijú v chudobe a chcú zabezpečiť obživu pre svoje rodiny? Veľmi naturalistický film Ulricha Seidla, známeho najmä svojou dokumentárnou tvorbou. 75-80%

Scary Movie 5 (2013) odpad!

Príšerné! Najhoršie Scary Movie!