Pomsta mrtvého muže (2013)

Ak máte chuť na celkom dobrý krimi thriller podtrhnutý dobrou hudbou a skvelými hercami tak potom smelo do toho. Film nielen o pomste.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Prejsť k úplne novej partii bez akéhokoľvek vysvetlenia je zamyslenia-sa-hodné a od tvorcov amatérske a hlúpe. Akcia tu fičí tak jak v jednotke a navyše je aj usporiadaná a nie porozhadzovaná po celom filme. Film sem tam osviežili vtipné hlášky a hlavne duo The Rock a Bruce. Ale stále nič, z čoho by som odpadával. No lepšie o vlas ako jednotka. 60%

G. I. Joe (2009)

Akčná a triková smršť, aj keď miestami docela efektná, ale inak bez mozgu, bez hlavy aj päty, bez akejkoľvek logiky, len naplácaná na seba aby jej tam bolo dosť. Čiže scenár nula bodov. Bez štipky humoru a hercom to tiež vôbec nešlo. Taká, ani nie jednorázovka, ale nulorázovka. Ak ste nevideli o nič nové a prevratné ste neprišli. 40-50%

Útok na Bílý dům (2013)

Čo k tomu povedať. Neplánovalo to byť nič iné ako mainstreamová akčná zábavka. Na tomto fronte film uspel. Avšak keď sa na to pozriem zblízka a očami kritickejšieho diváka, vidím dosť chabý a často aj naivný scenár. Výnimka patrí niektorým vtipným hláškam. Jamie Foxx je osvedčená kvalita, avšak Channing Tatum zase osvedčená NEkvalita. Celkovo boli filmové postavy dosť nesympatické. Ale akčné sekvencie boli akože celkom v poráááádku. Zabavil som sa, jednorázovo, viackrát opakovať netreba. cca 60-65%

Ill Manors (2012)

Dosť dobrá britská gangsterka. Niektoré pasáže príbehu rozprávač zhudobnil, čo považujem za celkom originálne. Fanúšikovia hip-hopovej hudby si určite prídu na svoje. V spojení s nemaznajúcim sa životom britskej "chátry" (pardon za výraz) pôsobil ako veľmi autentický zážitok.

Graceland (2012)

Príbeh nie je ničím nezvyčajný ale ten dôraz kladený na sexuálne zneužívanie detí na Filipínach robí film o kus emocionálnejším a morálne spletitejším.

Vloupačka (2012)

Až na to, že pri konci trocha naivné, celkom slušný britský krimi snímok.

Jack a obři (2013)

Čakal som váááác. A aj keď to nebol žiadny prúser, nebolo to ani moc spešl. Páči sa mi, že oprášili tento rozprávkový námet, aj herci fajne obsadení i hudba sa dala. Ale scenár príliš obyčajný a vizualizácia obrov sa mi ale vôbec nepáčila.

Druhá šance (2012)

O tom, že znovu vzkriesiť iskru vášne v manželstve nie je nikdy neskoro. Tommy Lee Jones ako grumpy old man a Meryl Streep ako ostýchavá pani v stredných rokoch. Doprevádzané superským soundtrackom. 75-80%