Adoration (2013)

Čo ak sa vaša najlepšia kamarátka vyspí s vašim synom? A čo ak to prerastie v skutočnú lásku? A čo ak vy začnete podobné emócie pociťovať k jej synovi? Morálna dilema? A čo veľký vekový rozdiel a strach, že vás odkopne kvôli mladšej? ... Tak aj o tomto bol tento film. Hlavné predstaviteľky dodali filmu strašnú iskru a aj keď synovia boli desne nesympatickí, fungovalo to medzi nimi dôveryhodne. Nový nápad, síce trošku poprepletaný klišé scénami ale pozerať sa to viac než dalo. 65-70%

The ABCs of Death (2012)

Ako koncept to je zaujímavé a originálne - režisérsky ansámbl, z ktorého každý dostane jedno písmenko abecedy, na ktoré vzápätí musí vymyslieť slovíčko na báze ktorého natočí krátky film o smrti. Avšak prevedenie niektorých kraťasov bolo príšerné a žiaľ bolo viac zlých ako tých dobrých. Z tých ktoré mňa zaujali boli - F ako Fart (japonsky ujetý), K ako Klutz, L ako Libido, M ako ?? (nemôžem povedať lebo by to bol spoiler), O ako Orgasm (vizuálne zajímavý) a T ako Toilet. Tak za týchto pár kraťasov a za samotný koncept dávam 40-50%

Jen Bůh odpouští (2013)

Ďalšia spolupráca dvojice Refn a Gosling nedopadla tak vynikajúco ako pri Drive. Film je svojský, dialógy sú strohé, viacej sa dozvedáme z obrazu. Výborná hudba dominuje aj v tomto snímku, hra s vizuálom a svetlami je pôsobivá. Otvorená brutalita rozhodne filmu nechýba. Ale v konečnom dôsledku pôsobí chaoticky a nech rozmýšľate ako rozmýšľate ale pri tomto filme asi moc nenarozmýšľate a po ňom už vôbec ne. A žiaľ musím uznať, že Gosling bol v tomto filme zatienený oboma staršími postavami - Vithaya Pasringarm a Kristin Scott Thomas. Rozhodne nie film pre každého! A už vôbec nie pre mainstreamové publikum!

V domě (2012)

Výborná francúzska mysteriózna dráma, kde nie je všetko tak ako sa na prvý pohľad zdá. Je to pútavé, originálne, miestami zábavné, herci výborní ... a tak. 80%

Procitnutí (2011)

Ak máte chuť na zaujímavý a celkom originálny britský duchársky horor s nejakými tými ľakačkami, dobrou hudbou a nevysvetliteľnými zvratmi tak sa môžte pustiť do tohto.

Noordzee, Texas (2011)

Milá dráma o strastiach i radostiach dospievajúceho chlapca zo zapadnutého pobrežného mestečka vo Flámsku hľadajúceho lásku. Výborne napísané i zahrané a krásny soundtrack!!

Příšerka v Paříži (2011)

Dobrá premisa, o niečo horšie spracovanie, hrozne nesympatické postavy až na Lucille v podaní Vanessy Paradis a megablchu =D. Ale šansónové pesničky boli nádherné :)

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Ako cez kopírák a ani pár pridaných scén nepomôže k získaniu originality. Väčšina replík navlas rovnaká s originálom. Čaro 80. rokov sa vytratilo a pesničky boli otrasné (až na titulnú, ktorá bola samozrejme prevzatá z pôvodného filmu), a chýbal nejaký charizmatický líder ako bol Kevin. Ale niektoré scény a tanečky boli fajn, ale málo. Čo ma najviac mrzí je, že tento film tu hodnotilo takmer o 1000 ľudí viac ako originál a vytáča ma keď vidím koľko originality mu pripisujú... No s tým nič nenarobím. A k Julianne Hough (videl som ju po tretíkrát v hlavnej úlohe po Rock of Ages a Safe Haven) poviem len toľko, že nech sa prace z filmovej brandže kým nedostane Zlatú malinu lebo sa mi z nej chce grcať.

Footloose (1984)

Film sám o sebe nič svetoborné, ale pesničky a celková atmosféra 80. rokov boli fajn a aj charizmatický Kevin Bacon a jeho tanečné kreácie. 60-65%

Máme papeže! (2011)

Celkom milá dramédia o tom, aké je ťažké zžiť sa s titulom Svätého otca.