Vzpomínky na Afriku (1985)

Krásny film, nádherné prostredie afrických saván, úžasná hudba a k tomu scenár a herci per excellence. Stopáž možno trochu únavná ale inak výborné.

Je to jen vítr (2012)

Výrez zo života maďarských Cigánov. Celý film sa nesie v takej neistej, úzkostnej atmosfére a postupne sa dozvedáme niečo zo života hlavných postáv. Niekedy mi to predstavovanie prišlo trocha povrchné a monotónne, ale záver vo mne zanechal hlboký dojem. 70-75%

Hon (2012)

Tak rozčúlený ako pri pozeraní tohto filmu som už dlho nebol. Ľudská hlúposť a domýšľavosť jednoducho nemajú hranice. A mal som chuť všetky deti spáliť. Hlboko depresívny film s vynikajúcim scenárom a charizmatickým Mikkelsenom. Určite odporúčam!!!

Thor: Temný svět (2013)

Je temnejší (tak jak by sa na režiséra a producenta Game of Thrones patrilo), pri tom je aj stále zábavný, herecky výborný, hudobne a vizuálne uchu-oku-lahodiaci, a hlavne sa hrá s divákovou mysľou a necháva ho v neistote až do úplného konca. Osobne sa mi viac ľúbil ako jednotka.

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Príbehy starého homosexuálneho páru a ich priateľov a suseda. Niečo neskutočné ako moja bránica dostala zabrať aj keď to má len 6 dielov po 22 minút. Scenár je jednoduchý, ale v jednoduchosti je sila. A herci posielajú tento seriál do nebeských výšin. Zobete im z rúk, veríte im každú jednu repliku. Odporúčam všetkými piatimi!!

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Akože čakal som o dosť viac. Ale bola to ujetá britská zombie jazda, ktorá sa kvalitatívne pohybuje okolo priemeru ale ako zábavná jednorázovka postačí. 60%

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Tieto texaské masakre ma ubíjajú. Paradoxne najlepší bol ten čo stál pár šupiek a nepotreboval žiadne vychytené herecké mená. Čo už. Hviezda aspoň za nemaznanie sa s brutálnymi scénami.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Okrem vcelku dobrej atmošky, to bolo zlé od scenára až po herecké výkony. A ani tie vražedné scény nestáli ani za mak. Aj 2 hviezdy su možno veľa, ale nebudem lakomý.