Sex ve městě - Problémy s ptákem (2000) (epizoda)

Zajímavý - Miranda a Carrie narazí náhodou na svoje bývalé  - Aidena a Steva. Později u Charlotte říká Miranda: "They already have new girlfriends, how is that. I am still in that 'I just broke up with someone'phase." Což je teda fakt zajímavý, protože od tý doby, co se rozešla se Stevem, jsme jí v seriálu mohli vidět minimálně s 8 dalšíma chlapama. Ale tak asi to nebyly vztahy, nebo co, co já vím. Ale jako 'I just broke up with someone 'phase mi to teda úplně nepřijde. A ještě jedna věc: když ti někdo hází na okno vejce, není moc moudrý v tu stejnou chvíli to okno otevírat. Samanto...

Sex ve městě - Jak se do lesa volá (2000) (epizoda)

Carrie:" I can't believe there's a person in New York who hates me so much." No, tak asi by jí to mělo bejt jasný, po tom, co té osobě udělala...  Ale to je klasická egoistická Carrie, nic neobvyklýho.

Sex ve městě - Sex v jiném městě (2000) (epizoda)

Koukám po letech a to worshipování Hugh Hefnera mi způsobilo lehkou nevolnost. Chápu, že jsou to jen seriálové charaktery, navíc je to 20 let starý seriál, ale z dnešního pohledu (jasný - z pohledu,  ze kterýho by se to samozřejmě hodnotit nemělo) to ve mně fakt nevyvolává nic pozitivního. Ale tak ono celkově; Samantu, kterou jsem kdysi mívala za nejzábavnější a  nejvíc nad věcí, bych při letošním opětovném sledování nejradši vzala něčím přes hlavu, jak nemožně se chová - ty dementní - a hlavně neustálé! - narážky a sexuální vtípky mi vadí od chlapů a samozřejmě i od ženskejch. Je to trapný a primitivní. Na druhou stranu - mezi těma čtyřma si fakt nevybereš, jedna horší než druhá.

Chris Isaak - Wicked Game (1991) (hudební videoklip)

Geniálně jednoduchá skladba s geniálně jednoduchým klipem. Z poslechu až mrazí, a ze zvuku i z videa dýchá atmosféra raných devadesátých let. Většinou se snažím při hodnocení videoklipů hodnotit opravdu jen vizuální stránku věci, tady to prostě ale nedokážu oddělit. Lépe padnoucí video k písni si nedokážu představit. Pro mě velmi silná a velmi osobní záležitost.

Investigátoři - Proutkaření (2022) (epizoda)

Nejlepší byly ty pohledy tří proutkařů, když ten mentalista, aniž by byl "jendím z nich", určil správně ten kanystr. Ten záběr na ty tři a jejich výrazy mě odrovnal :D

Investigátoři - Biorezonance (2022) (epizoda)

Ha ha ha, ta "terapeutka" Danka Varádyová taky tvrdí jednou to, a podruhé zas ono, jako nevím, co by se muselo stát, abych k někomu takovýmu šla... Člověk musí být už opravdu úplně zoufalý (což nemyslím jako žádný výsměch, ani to pro mě není nepochopitelné). Ale tak, když to někomu pomůže... Osobně to ale vnímám podobně jako uživatel bobstock. A ta Danka fakt vtipná, prý já to nikdy nedržím takhle, proto to nefunguje, a nejdřív "jsem připravená do toho experimentu jít, jakkoliv budete chtít" a když metoda selže, tak "no já jsem s tím nebyla už od začátku ztotožněná"   a podobně :D

Investigátoři - Breathariánství (2022) (epizoda)

Jasně, paní, co vykládá, jak už 6 let nejí, a poslední jídlo měla 28.12. 2014, a pak jedním dechem dodá, že si před 14 dny dala kopeček zmrzliny ("jenom jeden!" - milá paní, to už je úplně jedno, i kdybyste sežrala jen půlku, je to pořád "jídlo"), s tím, že už zmrzlinu neměla "asi 2 roky"... jako wtf.... Jinak je super, že víme, že utajovaná konference byla vlastně svatební cesta toho mentalisty a Claire, to je hodně podstatná informace :D

Máme rádi zvířata (2023) (pořad)

Dneska jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o tasmánských čertech. Za to musím dát nějaký hvězdičky.

Jukebox Honzy Dědka (2022) (pořad)

Tento pořad se bohužel dá jen poslouchat (a to ještě s rezervou;  když mluví Dědek, tak se vždycky modlím, aby mluvil jen krátce, když mluví jeho asistentka - počkat, proč tam vlastně je? To, co moderování tohoto pořadu obnáší, by jeden moderátor zvládnul s prstem v nose), ale nedá se na něj v žádnym případě koukat. To ostentativní  houpaní v bocích a poskakovaní obou "moderátorů" při každé hudební ukázce, z toho studem lezu pod židli, fakt, to se prostě nedá, zlatá Policie v akci, ta se aspoň nebere tak vážně a aktéři nejsou arogantní duo, které si ujíždí samo na sobě. Naprosté zprznění potenciálního dobrého hudebního pořadu s hádáním ukázek, vždyť to mohla být zábavná i poměrně  inteligentní soutěž...

Metoda Markovič: Hojer - Poslední facka (2024) (epizoda)

O mnoho lepší, než první díl. Uhlík mě baví, hraje to fakt šíleně úchylně, role mu sedne. Chvílema, když koulí očima a různě divně pokyvuje nebo prostě hejbe hlavou, vypadá jako Hurvínek....

Časové pásmo bylo změněno