Krvavý sport (1988)

Krvavý sport mám doma na kazetě,je to německá verze do které je čtený český dabing jedním člověkem. To je samo o sobě skvělý zážitek. Navíc když Jean-Claude jako obvykle ztratí/někdo zraní jeho bratra/nejlepšího kamaráda tak nastane cliché zápletka, kdy van Damme trénuje někde v Asii aby dal za vyučenou tomu kdo mu zabil/zranil jeho bratra/kamaráda. I když uznávám, že tohle je jeden z lepších Van Dammových filmů a že "řekni mate" mě málem rozbrečelo tak stejně dávám jenom 2*.

Veřejní nepřátelé (2009)

S napětím jsem očekával shlédnutí Mannova počinu s tím že 1) gangsterky z třicátých let jsou moji srdcovou záležitostí 2) Johnny Depp patří k mým nejoblíbenějším hercům „mladé generace“, nenechal jsem se znervóznit nepříjemně umělou digitální kamerou, která na mě působila jako bych se spíš díval na film o filmu, než na nováckou terminologií „megafilm“. Ze začátku slibně se rozvíjející film s každou minutou upadá do bezdějovosti,nelogičnosti a nudnosti. V druhé polovině filmu jsem se již každých deset minut díval, kdy že to končí. Očekávaje, že film vejde do mé síně slávy mě velice zklamal.To ani nemluvím o špatně vybraných typech herců některých postav jako například pro mě se nehodící Stephen Lang a tak podobně. Z absolutně subjektivního hlediska, kdy počítám citovou újmu,kterou jsem utržil bych dal 2*, ale jelikož uznávám jisté kvality tohoto filmu včetně vcelku dobrých výkonů některých herců, dávám hvězdy 3.

Pošli to dál (2000)

Je možné do filmu vtěsnat víc patosu a vlezlého poselství? Hm, asi ne. I přes skvělé obsazení je tento film příliš patetický, vlezlý a naivní. Dle mého názoru tento film diváka vyloženě tlačí do pozice lítosti a bůhvíčeho, opak je pravdou, nevěřícně jsem přihlížel jak hlavní hrdina umírá bez aspoň malého pocitu lítosti. Předvídatelný, ale zároveň do sebe zezačátku chronologicky nezapadající film. Pro mě odpad možná 1*, hercům ale dávám 3*, takže průměr je zhruba 2*

Kupec benátský (2004)

Výborné zpracování Shakespearovy výborné hry. Opravdu skvostný film, chválím za výběr Al Pacina jakožto Shylocka. Dal bych 5*, ale bohužel mi absolutně neseděl Jeremy Irons. Takže 4*

Krok za krokem (1991) (seriál)

Když opomenu první a poslední sérii, výborná podívaná. Frank, Carol a ostatní chrlí skvělé hlášky a u mnohých dílů se člověk nepřestává smát i díky skvělému českému dabingu. Obrovské mínus vidím u morálních point typu musíme si promluvit, to je vždycky spolehlivý zabiják zábavy. I kvůli tomu a díky slabé poslední sérii dávám 4*

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Jsou to herci, nebo je tahle neuvěřitelná show "real" ? Nerad bych se někoho dotkl, ale občas mi to příjde dost přitažené za vlasy, hlavně když se Ester chápavě dívá na brečícího chlapa který hledá svojí sestřenici Máňu. Sice dávám tomuto pořadu odpad, ale neodsuzuju ho, chápu, že má své publikum, kdežto třeba u Jak ukrást Dagmaru jsem si málem podřízl žíly ovladačem od televize. Ani na jedno se už nikdy nepodívám.

Etiketa (2004) (seriál)

Výborný naučný pořad o něčem co by mělo být všeobecně známo, ale není. Pan Špaček a spol. podávají základní etická pravidla velice zábavnou formou, zaslouží si mé uznání.Bravo, 5*

MacGyver (1985) (seriál)

Už za to, že dokáže udělat z šišky granát...

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Kdo jiný dokáže najít vraha podle hovna brouka, který se v dané oblasti nevyskytuje?

Máj (2008)

viz Tosim :D absolutně souhlasím