Sedm životů (2008)

Film na který bych se podíval znovu až po hodně dlouhé době, což nemyslím vůbec špatně. Jeden z mála filmů které jsem v poslední době viděl který mě nechal dlouho přemýšlet o tom o co tam vlastně jde.Snad nejlepší věc na tomto filmu byla, pokud nejsem zásadně zaostalý, to že když jsem přišel na pointu filmu někdy kolem půlky filmu, to že hledá lidi kterým dá své orgány, tak jsem měl upřímnou radost. Tento film, respektive jeho tvůrci odkrývají divákům různé věci a pointu přesně v okamžicích ve kterých oni sami chtějí, což se ne každému podaří. Skvělý námět. 4*

Ucho (1970)

Když se řekne film Ucho vybaví se mi mrazící a skvěle navozená atmosféra, na své poměry vysoce nadprůměrně hrající Jiřina Bohdalová, nadčasovost a vcelku autentické líčení doby, kterou jsem nezažil. Vyzdvihl bych jak výborný scénář pana Procházky tak i kameru a režii. Ve všech směrech výborné dílo, které je založeno na dusné atmosféře let padesátých v tehdejším Československu. U mě 5*.

Spalovač mrtvol (1968)

Je to jakási poetičnost nebo Hrušínský který vytváří počáteční atmosféru jakéhosi téměř ideálního života obyčejného člověka? Zhruba v polovině filmu začíná být dílo trochu nudné až zničehonic začne doslova smrtící tah na branku. Ještě mě tak nemrazilo při smrti na plátně (co kdybych tě drahá oběsil). Každopádně ve mě tento film zanechal emoce ještě dlouho po shlédnutí, výborný Hrušínský i Prachař i mnozí ostatní. Jeden z nejlepších českých filmů.5*

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Slovo žumpa nabírá nového významu. Upřímně si neumím představit, kdo se u tohoto filmu může bavit. Je-li tento film místy (tragi)komický tak rozhodně ne z úmyslu tvůrců. Bez přemýšlení odpad!