• Krátkometrážní

Repo Men (2010)

Zvláštní a netypické na to, co od podobného filmu čekat. Každopádně finále je hodně dobré (hlavně scéna na chodbě) a už jsem se chystal napsat, že závěr je až moc happy-end, ale pak... Snad se ze Sapochnika vyklube nadějný talent. Doporučuji jeho kraťas Dreamer.

Predátoři (2010)

Fajn pocta prvnímu Predátorovi, na kterého tento film odkazuje skoro více, než je zdrávo. Antalova režie je prostě dobře řemeslně zvládnutá a old-schoolová. Rovněž potěší skupina naprosto odlišných hrdinů. Brody se obstojně na svoji postavu vymakal, takže trapně nepůsobí, ale pozici svalnatého medvěda zde zastupuje sympaťák Oleg Taktarov, který zde na počátku všechno kosí "bezbolestnou" (byť s celkem malým účinkem mi připadalo), a ještě Alice Braga jako sniperka, yakuzák a Walton "dieyouspacefaggot" Goggins. To byly dobré postavy. Pak zamrzí málo využitý Danny Trejo (v Machete nám to vynahradí), zbytečná postava Tophera Grace (bez finálního zvratu u ní by byla opravdu na nic) a ten černou je tak průměr. Fishburne jako člověk, který přežíval 10 let se taky moc neohřeje a díky jeho tloušťce mu to moc nevěříte. Ale i tak doufám, že finančně to uspěje a dočkáme se trochu velkolepější, ale né o moc, dvojky.

Zombie Apokalypsa (2009)

V akčních scénách na začátku trochu zmatená režie, osvětlovač měl asi dovolenou a některé postavy hrozně nesympatické. Ale finále mělo grády, jako mačeta v garáži nebo děda s kulometem ve sklepě. A celkem povedené gore. P.S: -"Sežrali Čecha, sežrali Čecha!!!"

Poldové (2010)

Kevin Smith poprvé podle cizího scénáře a vyleze z toho jeho nejhorší film (Jersey Girl jsem neviděl). Naštěstí je to kvalitní tvůrce, takže z toho vyleze průměr. Ale pokud by ten scénář vzal a překopal dialogy dle svého a obsadil někoho jiného, než Tracy Morgana, kterého má člověk za tu jeho hlasitou držku chuť umlčet už po pár sekundách, tak by to možná bylo lepší. Jinak se jede v těžkém osmdesátkovém stylu buddy cop komedie. To znamená starosvětská režie, scénář a plno osmdesátkových songů. Dávám mu ještě jednu šanci na jiný odlišný film. Pokud ani ten nevyjde, tak si budu hodně přát, aby na nás někde opět vyskočil Jay a Silent Bob.

Rampage (2009)

Podobná potíž s hodnocením jako u Stoic. Patrně nejfilmovější Bollův film zatím, kdy zrealizoval něco, na co, a to si přiznejme, blesklo byť jen na chvíli hlavou téměř každému, ale hned to naštěstí zahnal. A tady je opravdu težké fandit někomu, kdo prostě chodí a střílí nevinné kolemjdoucí (nejvíce to vrcholí u scény v kadeřnictví). A scéna u Binga pak jen podtrhuje absurditu toho všeho. Plus za konec, kdy spravedlnosti není dosaženo, mínus za až příliš rozklepanou kameru.

Stoic (2009)

Je vidět, že od Tunnel Rats Bollova režie zaznamenala znatelné zlepšení a toto drama z jedné cely je natočené celkem působivě, ale rozhodně není působivé to, co se v ní odehrává, aneb ten nejhorší možný fyzický teror v praxi. Raději ani nebudu psát, co všechno musí vězeň terorizován svými spoluvězni vytrpět. A mám stejný problém jako Malarkey. Dávat takovému hnusu lepší hodnocení je obtížné.

Zelená zóna (2010)

Nejhorší Greengrassův film od dob Bloody Sunday. Ale pro filmaře jeho formátu to znamená, že se stále jedná o dobrý a velmi dynamický film, který prostě jede od začátku do konce, i když ne až tak, jako v případě Bourna. Někdo může mít pocit, že se režijně stále opakuje, ale právě ten jeho styl způsobuje, proč jsou tyto filmy, tak intenzivní. Jinak občas lze vidět digitálnost triků, které jsou sice využity rozumně, ale sem tam vrtulník (viz. zajímavosti), nebo budovy, protože se musel. vymodelovat velký kus Bagdádu (palác, letiště, sochy a pod.), kde se pochopitelně netočilo, jdou vidět, že jsou z jedniček a nul. A pak menší výtka k použití digitální kamery. Denní záběry jsou v pořádku, ale noční scény, a těch je zde hodně, mají brutální zrno. 8/10

Far Cry (2008)

Stejně jako předchozí hry, které Boll adapoval, jsem ani Far Cry nehrál. Nicméně vím, že by se to mělo odehrávat v tropech, místo v kanadských lesích, ale čert to vem. Takže, když začnu optimisticky, tak Boll se režijně dost zlepšil, takže už to vypadá pouze na podprůměrný béčkový film na nedělní odpoledne. A za druhé, že to nebral příliš vážně a nechal Tila Schweigera prostě hláškovat a dělat si z toho srandu. Na vážno by to bylo horší.

Závod s ďáblem (1975)

Držte se dál od amerického vidlákova, bo jsou tam všichni satanisti.

Smrtící stroj (1994)

Super béčko, kdy vědátor, který vypadá jako metalista v ďábelském podání Brada Dourifa sestrojí kovový stroj, který jako něco mezi terminátorem a vetřelcem a pohybuje se hodně rychle a hodně cvaká čelistma, za to, že ho vyrazili z firmy. Začíná boj o přežití mezi skupinkou rebel, kteří se vloupali do budovy a šéfkou firmy. Naštěstí se dostanou do armádní sekce, kde si naberou těžké zbraně a jeden si vleze do "gumového" brnění a je ovládán ve stylu univerzálního vojáka. Takže je jasné, že film originality moc nepobral, ale zábava to je. Jen Rachel Weisz je zde tak na 5 sekund a "Holy Donuts!"