Podfukáři 2 (2016)

První díl byl příjemným překvapením a fajn zábavou. Dvojka mi přišla trochu odlehčenější a možná o ždibec zábavnější. Přesto to není žádný zázrak, nemůžu říct, že bych film sledovala se zatajeným dechem. Bavila jsem se, smála jsem se, ale toť vše. Herci jsou fajn, Mark Ruffalo je čím dál víc šarmantnější a Lizzy Caplan byla příjemný bonus. Ostatní herci předvedli své standardní výkony, Radcliffe mi přišel trochu na přes držku a Caine chvílema taky. Možná to bylo postavama, ale jeden podle mě moc přehrával, druhej přišel, odmluvil roli a bylo. No a ten úplný konec si mohli odpustit, ten film dostal díky němu příchuť jakési rozplizlosti. Ideální by bylo Ruffallovo sbohem a šáteček. K tomu nějaké ty nelogičnosti... Když to ale vezmu jako guilty pleasure, tak dobrý, jen u toho hlavně nepřemýšlet.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Od Saula jsem čekala hodně, ale dostala jsem trochu něco jiného, než na co mě nalákal trailer. Že tvůrci děj hodili ještě notný kus dopředu, ale podle mě seriálu jen prospělo. Neskutečně mě bavilo, že tvůrci měli stále čím překvapovat a v podstatě nic mi nepřišlo prvoplánové nebo uhádnutelné. Prim sice hraje Jim, ale veškeré vedlejší postavy jsou skvěle napsané a baví. Jsem ráda, že si Saul nehraje na dvojče Breaking Bad – obzvlášť mu sluší větší komediální linka, ale zároveň mu neubírá na dramatičnosti a jde si svou vlastní cestou, zatím se mu to daří skvěle. 1. série: 90 %

Cena za lidskost (2011) (seriál)

Není to vrchol seriálové tvorby, navíc kopie (originál jsem neviděla), ale bavilo mě to hodně. Upíři se s ničím nepářou, prim tu hrají vztahy mezi postavami, Mark Pellegrino opět září a dočkáte se uzavřeného konce - co víc si přát.

Banshee (2013) (seriál)

Dokonalý nářez a jeden z nejlepších současných seriálů, ne ovšem pro slabé povahy. Něco takového jinde nezažijete. Hrdinové dostávají neustále na prdel a pořád mají sílu bojovat. Padouši ovšem také. A jací jsou to padouši! K tomu ale nutno dodat, že nikdo tu není čistokrevný padouch ani hrdina - můžete si totiž klidně některého padoucha zamilovat a narazíte na hrdinu, který vás bude štvát. Skvělý televizní počin, který nemá obdoby. 100 % Po finále: Od Banshee jsem před čtyřmi lety moc nečekala, jen příjemný odpočinkový seriál. Jak já se spletla! Vyklubal se z něj jeden z nejlepších seriálů vůbec a letošní loučení opravdu snadné nebylo. Tvůrci a herci celou dobu nepolevili a ukázali nám snad všechno. Nebáli se zabíjet postavy, sex byl na denním pořádku, rubačky ještě častější, ale přitom to nebylo nesmyslné a nevhodné. Samozřejmě, není to seriál pro útlocitné duše, ale to násilí zde má své opodstatnění. Od první do poslední epizody to byla neskutečná akce, a ač se nesla čtvrtá série v maličko (opravdu jen maličko) poklidnějším duchu, já jsem navýsost spokojená, rozloučení to bylo naprosto parádní. Právě ta menší změna a přechýlení do trošku detektivky se mi moc líbila a seriálu přidala onu pověstnou třešničku. Bude se mi stýskat, nejvíc asi po Jobovi, ale vždycky si můžu Banshee pustit znovu.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Čekala jsem trochu jiný konec, ale nakonec tam sednul. Jak jinak než pekelná zběsilá akce na čtyřech kolech, i když díl od dílu se scénami, při kterých sice zůstává rozum stát, ale srdce fanouška plesá (viz auta versus mrakodrapy). Tahle série si na nic nehraje, dostanete od ní to, co čekáte - neuvěřitelné honičky, plný pytel hlášek a nablýskaná auta s hustými řidiči. Šestka se mi líbila o chlup víc, ale za to mohl nejspíš ten Londýn a byla přece jen trochu "inteligentnější". Sedmička se povedla, i když je svým způsobem maličko "hloupější" než předchozí díly, ale člověk snad ani nemohl čekat něco jiného než cool akci.

Procitnutí (2012) (seriál)

Potenciál a nápad to mělo velký, ale využít se to beze zbytku nepovedlo. Něco mi tam prostě k dokonalosti chybělo. I přesto hodně vydařené a stojí za zhlédnutí, a to nejen kvůli Jasonovi Isaacsovi, který si s rolí poradil bravurně.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Tom Cruise nepatří mezi mé oblíbence, ale čtvrtou Mission Impossible jsem si užila neskonale, byl to skvělý mix akce a zábavy. Pětka je na tom o chlup lépe. Simon Pegg je boží, Ving Rhames fajn, jen škoda, že Jeremy Renner není tak zábavný a prostoru má méně než v předchozím díle, ale vzhledem k ději je to očekávatelné. V závěru při tónech Nessun dorma jsem se až lehce dojmula. Je to možná o trochu uvěřitelnější než předchozí díl - neleze se tu po mrakodrapech, ale Ethan Hunt zas provádí jiné "krávoviny" -, ale stejně je to blockbuster a navíc parádní.

Aquarius (2015) (seriál)

Čekala jsem trochu něco jiného. Ale na druhou stranu, to hlavní by se mělo odehrát až v dalších sériích. A taky záleží, jak moc/málo se NBC bude držet historie. První řada mě chytla za srdce a zatím nepolíbená Californication jsem si Davida děsně užívala a Gethin Anthony dokázal zahrát Mansona velice věrohodně. Seriál odráží dobu nejen chováním postav, ale i slangem, a hlavně neskutečnou hudbou. Ne že by člověk seděl přibitý u obrazovky a bez hnutí sledoval, co se stane. Tady je zamilovanost maličko pomalejší, ale hlubší. Něco jako u Mad Menů, kteří jsou ze stejné doby. K dokonalosti tomu chybí jen trochu víc historických reálií, kterých se snad dočkáme v dalších řadách. 90 % Po druhé řadě musím konstatovat, že to málo, co mi v první řadě chybělo k dokonalosti, se přiřítilo s pořádnou vervou. Mnohem víc historie (aby taky ne), Manson už je úplně mimo a Hodiak je naprosto k sežrání a má neskutečný hlody. Hudba je stejně jako u první řady boží, postavy se neustále vyvíjí, někdy dost nečekaným směrem, a ty hlášky! Sarkasmus na denní bázi, do toho sem tam postavy na tripu a i když víte, co přijde, jste k obrazovce přikovaní. Tohle byla jízda!

Výjimeční (2011) (seriál)

Srdcovka, která není vyloženě geniální, ale jejíž zrušení mě mrzí dodnes. Něco mezi Heroes, Úžasňákovými a Fantastickou čtyřkou - ovšem jen v tom nejlepším. Autistický Gary se Ryanovi Cartwrightovi povedl skvěle a zapomenout nejde ani na Summer Glau jako Skylar. 90 %

Alias (2001) (seriál)

První seriál J.J. Abramse a možná i jeho nejlepší. Skvěle vybudované univerzum a perfektně propracovaná hlavní tajemná zápletka, jež se nese všemi sériemi. Jde tu ale především o špionáž, akci, záhady, tajné identity a k tomu takové cliffhangery, na které narazíte málokde.