Mrtví jako já (2003) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. Dokonalý černý humor a skvělé zakončení filmem. I když víc sérií by mi nevadilo. Ellen Muth byla skvělým tahem, zamilovala jsem si ale všechny postavy. Callum Blue a Cynthia Stevenson také excelovali a Mandy Patinkina není třeba zmiňovat. Tohle je prostě must see.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Zábava, drama, plno zvratů... Nikdy mě to nepřestalo bavit, i když někdy už bylo těch zvratů moc. Ale právě proto, že si člověk nemohl být ničím jistý a naše hrdinky prožívaly jednu životní ránu za druhou, to bylo svým způsobem uvěřitelné a člověk se neustále bavil, postavám fandil a bál se o ně.

Daredevil (2015) (seriál)

Naprostá dokonalost. První díl má naprosto nemožná očekávání nejen splnil, ale i překonal. A díl od dílu se laťka kvality zvyšovala a člověk se nedokázal odtrhnout od obrazovky a neskonale se těšil na další díl. Vincent D'Onofrio se převedl v životní roli (při každé scéně s ním mě mrazilo, vrcholem byla epizoda o jeho minulosti). Boží byly repliky mezi Mattem a Foggym, obzvláště v dramaticko-komediálně laděné desáté epizodě. Excelentní byla také epizoda s obklíčeným skladištěm. Minimalistická, ale úžasně syrová atmosféra... od tohohle dílu to šlo ráz naráz. Postav je v seriálu dost, ale zároveň ne moc. Většina z nich má vícero vrstev a občas na povrch prosvitne jejich temná stránka, nebo naopak ta světlá. Nepřišlo mi, že bych narazila na jedinou zbytečnou scénu, a naopak, nic mi tam nechybělo. Závěrečná třináctka byla dokonalou epickou tečkou (s několika - budu se opakovat - epickými scénami, při kterých dostanete i po opakovaném sledování - ne husí kůži, ale přímo zimnici). První řada: 95 %.

Constantine (2014) (seriál)

Hodně povedené, Matt Constantina vystihl přesně. Uniklý pilot byl fajn, ale takový lehce béčkový, zvlášť ten konec. Ovšem přetočením té scény na střeše se to spravilo a seriál mě hodně chytl a John ještě víc. Ne všechno bylo sice super, ale líbilo se mi, že si seriál nebral servítky (John si v klidu zapaloval a nadával jak špaček a k tomu se skvělým britským přízvukem) a nebyl nejen jen temný, ale i vtipný. Postavy se povedly, hlavně John (samozřejmě), ale neškodilo by trochu více je rozvinout. Na to bohužel v těch 13 dílech nebylo tolik času a s druhou sérií to nevyšlo, takže máme smůlu. Ráda bych tam viděla víc popichování, hlavně u Zed, která se mohla otrkat trochu rychleji. Je to určitě fajn jednohubka, která se i přes pár menších nedostatků povedla.

Childhood's End (2015) (seriál)

Jednička super, dvojka se trochu táhla a lehce nudila, trojka famózní a z konce mě mrazilo. Zajímavá minisérie, která za zhlédnutí rozhodně stojí.

Chicago Fire (2012) (seriál)

Totální seriálová závislost, která mě pohltila během pár epizod. Jasně, není to světoborné, ale má to moc fajn postavy, neotřelé prostředí a rodinnou atmosféru. Spin-offy jsou taky fajn, ale Fire bylo první.

Policie Chicago (2014) (seriál)

Bože, jak mě Voight ve Fire neskutečně štval! Tady ho mám naopak ráda a stejně tak celý tým. Každý je neocenitelným členem týmu a nechci si bez něj seriál představovat. Pro Chicago (jako město) mám velkou slabost a vidět ho z více stran, je nádhera. Ale to je jen pomyslná třešinka. Tady jde o vztahy a vyrovnávání se s životními i pracovními situacemi. A to jde seriálu na jedničku, je to skvělé odpočinkové drama. Jediným mínusem pro nové diváky může být jeho častá provázanost s Fire, nově Med a brzy i Justice. K tomu sem tam i Law & Order: Special Victims Unit. Ale Wikina nebo Google s crossovery poradí. Samozřejmě ideální je sledovat všechny tři (brzy čtyři Chicaga), u Law & Order stačí crossoverové epizody.

Čarodějky (1998) (seriál)

Seriál mého dětství, ale i dospělosti, takové mé Gilmorky. Viděla jsem to tolikrát, že už jsem to přestala počítat. A rozhodně jsem neskončila. Nejradši mám Phoebe a její hledání sama sebe.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Asi nejlepší seriál vůbec. Ano, první řada je trochu víc teenagerská, ale pak... pak! Čím novější série, tím větší Whedonova genialita. Skvělé postavy, které rozhodně nejsou černobílé, spousta akce, boží hlášky a minimálně 15-20 ikonických epizod. K tomu ten sociologický přesah, který inspiroval nejednu doktorskou práci či knihu. Skvost!

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Seriál jsem viděla už asi třikrát, patří mezi mé oblíbence, nikdy nenudí. Zajímavé příběhy, postavy, skvělý humor. Poslední série sice měly pár horších momentů (a naopak několik úžasných, většinou bohužel dost smutných), ale přesto mě stále baví.