Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Chvíli jsem si musel zvykat na zvolený vizuální styl, který mi příšel až přespříliš vyumělkovaný, a přitom je to vlastně jedno z nejvýraznějších plus celého filmu. Písničky nejsou po většinu doby nijak oslnivé ani krásné, někdy jsou dokonce i trochu otravné. V žádném případě to není dokonalé, přesto s přivřeným okem jde o nadprůměrnou všehochuť, kde bohužel muzikální stránka pokulhává nejvíce.

Yes Man (2008)

Svěží vítr v řadách jinak tuctových komedií. Nasmál jsem se tak, jak už dlouhou dobu ne. Scénář velice povedený a Jim Carrey je prostě vynikající. Nemám, co bych vytknul!

Televizní noviny (1994) (pořad)

Člověka kolikrát až zamrazí, co zde všechno najde za "pořady". Opravdu je nutné sem dávat takovéhle věci?

Serenity (2005)

Sakra! Tak tohle jsem ani v nejmenším nečekal. Po shlédnutí seriálu Firefly jsem byl hodně navnaděn, co bude dál, ale že to bude takový masakr! Stoupající kvalita epizod se potvrdila i v tomhle celovečeráku. Ten si určitě užijí nejvíce fandové seriálu, protože pro nezasvěcené zde bude mnoho nezodpovězených otázek. Jenže podle mě je snímek natolik kvalitní, že se neztratí ani mezi jinými filmy težšího kalibru. Pro mě jedno z nejlepších sci-fi posledních let. Nemůžu si pomoci... je to nádhera. *** serenity = klid, vyrovnanost *** firefly = světluška

Deník nymfomanky (2008)

Kromě erotiky a pár morálních poučení (pokud se to tak dá nazvat) nenabízí zhola nic. Zajímavé myšlenky jsou dosti ojedinělé a navíc mi hlavní hrdinka nepřipadala ani moc sympatická.

Firefly (2002) (seriál)

Vesmírná kovbojka se zajímavými charaktery a velice pomalým rozjezdem. Při sledování je zapotřebí využít značné trpělivosti, tolerance možná i přemáhání. Ano, dokoukat tento seriál až dokonce může být pro mnohé velký oříšek. Odměnou všem šťastlivcům, co svůj boj nevzdají hned po pár prvních dílech, bude vzrůstající kvalita, kdy každý další díl překonává ten předchozí. Bohužel než jsem se pořádně usadil a nažhavil, tak zazvonil zvonec a seriálu byl konec. Stoprocentně jsem si úžival až poslední 4 díly a v tom vidím také největší slabinu (vzhledem k tomu že je natočeno jen 15 dílů - první epizoda je dvojdílná). Bohužel nesmím opomenout zmínku o úvodní znělce, kterou jsem musel vždy přeskakovat. Toť malé nepodstatné, avšak velmi nepříjemné, mínus na závěr.

25. hodina (2002)

První hodinka je takové to nutné zlo, kdy se dozvídáme něco o hlavních postavách, co se vlastně stalo, proč se co děje, atd. Pak však film nabírá na obrátkách a začínají se dít věci, které dávají děj do pohybu. Objevují se zde velmi silné emotivní scény, které dominují především v poslední půlhodince. Druhá polovina filmu je prostě lepší a to se projevuje i na hereckých výkonech, které jsou poté ještě výraznější. Pochvalu si zaslouží Barry Pepper. Edwarda Nortona nemá ani cenu zmiňovat, ten je dokonalý.

The Key to Reserva (2007)

Čtvrtou hvězdu jsem se rozhodl dát jen díky skvělému konci.