Bolt - pes pro každý případ (2008)

Nejlepší animák za rok 2008 - připravte famfáry... a výhrává užasný Bolt! U Bolta jsem se rozplýval blahem, protože mě dokázal příjemně pobavit a hodněkrát rozesmát. Animace je na vysoké úrovni, precizní, plná detailů a může se směle rovnat s Pixarem. Příběh je neotřelý, plný nových nápadů dokonce i standardní klišé jsou zde podány velmi originálně. Bolta si prostě zamilujete. Takže jestli budu mít někdy psa, tak jedině takhle roztomilého :o)

Prokletí domu slunečnic (2007)

Dost povedený horor! Už dlouho se mi nestalo, že bych se u filmu bál a to jsem se díval za bílého dne!!! Krásné kontrastní barvy, hustá atmosféra, pole slunečnic a ošklivé vrány. To se musí vidět. Kristen Stewart se mi začíná v poslední době dost vrývat do paměti. I tentokrát stál celý příběh na jejím výkonu a myslím, že nezklamala. Objektivní hodnocení 85%.

Beze slov (2003) (seriál)

V podstatě se jedná o sled velmi krátkých scének, které nic nespojuje dohromady (až na hlavního hrdinu). Kvalita jednotlivých scének je velmi kolísavá a moje prvotní nadšení rychle vyprchalo.

Dlouhý víkend (2005)

Jednoduchý film k pobavení s originálním prvkem, scénkami z domácího videa. Ty se objevují v prostřizích, o tom co si Ed zrovna myslí, a udělali z dlouhého víkendu celkem zajímavou jednohubku.

Milionář z chatrče (2008)

Nemůžu jinak než za plný počet. Film útočí na city a daří se mu to výborně. Komu by nebylo líto těch malých hladovějících dětí v Indii, kdo by nedržel palce outsiderovi v boji o svou milovanou? Objektivně si však musím přiznat, nebýt exotického prostředí, příběh by nestál za nic. A právě to prostředí dělá z Milionáře vyjímečnou podívanou, která je podpořena dobrou kamerou a především parádní hudbou.

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Pomalé tempo, sázka pouze na atmosféru a hudbu. Ani jedno nebylo dotaženo k dokonalosti. Až na Draculu nulové herecké výkony, většina nemotorně toporných až směšných. Některé scény však byly velmi povedené, alespoň na svou dobu. Vypustit první půlku a celé to zkrátit jen na hodinu, tak bych se bavil. Takhle mě to ke konci uspávalo, i když příběh paradoxně gradoval.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Spousta syrové akce, krve a bezvládných končetin. To je poslední Rambo. Stopáž je kratší, ale to vůbec nevadí. Film má potom po celou dobu spád a velmi rychle spěje ke svému očekávanému konci, finální řežbě či chcete-li jatkám (jinak se to ani nazvat nedá). Bavil jsem se dobře a 90 minut uteklo rychleji než jsem čekal. Zasloužené 4*.

Farma zvířat (1954)

Dozajista obsahuje důležité morální poučení do života, ale jako film to nebylo nic extra, ani když přihlédnu k datu vytvoření.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Tak tady jsem opravdu na vážkách... Pokračování, které je vlastně prequel, má nejvěší přednost, ale zároveň i slabinu ve změněném časovém období. Už žádné cool přestřelky, zůstali "jen" tvrďácké souboje s meči. Za největší mínus však považuji, že z Viktora zde udělali neskutečně nemohoucího bojovníka, ze kterého nejde ani trochu strach. Tam kde v jedničce chytil holýma rukama lycana pod krkem, zde dostává na frak. (Navíc přežije probodnutí hlavy, kdežto rozseknutí už nerozdýchal.) Za malé plus se dá označit, že se v hlavních rolích Viktora a Luciana objevili stejní herci jako v původním filmu.

Iluzionista (2006)

Kdybych prvně neviděl tématicky podobný Dokonalý trik, asi bych byl potěšen více. Oba snímky mají společnou stavbu příběhu - vyprávění začíná téměř na konci děje a poté se vrací na začátek; závěrečné flashbacky vysvětlují, co se vlastně stalo - a stojí na hereckých výkonech hlavních představitelů. Především mě zajímal Edward Norton, bohužel jeho výkon nebyl nijak oslnivý a přitom jsem se na film díval víceméně jen kvůli němu. Naopak překvapil Paul Giamatti jako inspektor. Přes jisté zklamání se nakonec jedná o docela pěkný film.