Wallace a Gromit: O chloupek (1995)

Tohle je můj vůbec nejoblíbenější film s ústřední dvojkou Wallace & Gromit. Vzpomínám, jak mě kdysi dávno učarovali ovečky a robopes Preston na obrazovce České televize. I dnes po tolika letech se rád podívám a vidím, že film neztratil nic ze svého kouzla a kvality. PS: Objevuje se zde ovečka "Pižla", která poté dostala svůj vlastní seriál Shaun the Sheep.

Burák v Tokiu (2008)

Auta miluji, ale tohle je jen slabej odvar bez myšlenky. A na to že je to kraťas, tak to není ani moc vtipný.

Tummy Trouble (1989)

Je to typická šílenost pro děti, kde se všechno točí, lítá, skáče, ničí, hraje barvami a kdoví na co všechno jsem ještě zapomněl. Bohužel, chtělo by se mi napsat, že už jsem z toho vyrostl. Jenže pak si vzpomenu třeba na takový Road Runner, který bych si mohl pouštět do nekonečna. Další dva počiny králíka Rogera jsou udělány podle stejné šablony a taktéž neurazí. Za zmínku stojí snad jedině vtáhnutí kreslených postav, na konci každého příběhu, do reálného světa mezi skutečné a živé filmaře.

Breakout (2007)

Pravda je někde uprostřed. Není to tak špatný film, jak si tady mnozí myslí. Tak za prvé hip hop opravdu nemusím, přesto mi tato hudba ve filmu nevadila. Za druhé celkově jejich styl života nechápu, ale to přece není důvod tento film odsuzovat a dávat mu odpad! Ačkoli jsem byl ze začátku dosti skeptický, nakonec jsem si těch 100 minut celkem užil.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Červený trpaslík je zpět. Nejen jako nostalgická vzpomínka na nejlepší seriál, ale jako opravdu dobrý příběh. Ten je velmi zamotaný a po celou dobu se tváří jinak, než jak to nakonec dopadne. Šetří vtipem, už ho zde není taková kadence na jednu scénu jako dříve. Přesto jsem byl po shlédnutí všech tří dilů spokojený, protože po pomalém začátku v prvním díle, děj graduje, humorných scének přibývá a konec je jak za stara (rozuměj jako původní seríál).

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Unikátní muzikál, který si získal mé srdce! Může za to především Neil Patrick Harris, známý především z HIMYM, který mě svým zpěvem nadchnul, ale i ostatní zpívají velmi dobře. Celkově je hudební stránka velice příjemná a svěží. Příběh je originální a neotřelý, za což dostává celý projekt velké plus. Excelentní kousek!!!

Zjizvená tvář (1983)

Svět je tvůj a ani kulky tě nedokáží zastavit! Ne, ne Tony, zastaví tě a nakonec ti přece jen něco schází, abys byl úplně navrcholu. Stejně tak je to i s filmem. Bez výhrad však uznávám, že se jedná o jednu z nejlepších rolí ďábelského Al Pacina.

Záhada Blair Witch (1999)

Co to sakra bylo? Nevím, ale přesto mě to zasáhlo. Vytknout by se však dala spousta nelogičností, které by ztracení v lese udělali jinak. V hodně záběrech je jen tma a není nic vidět, plus ten divný konec. Atmosféru to má, ne že ne. Pocit úzkosti a strachu se prostřednictvím hlavních hrdinů na Vás valí každou vteřinou víc a víc. Sledování jsem si užil, ačkoli mě to přišlo všechno takové "divné". Roztřesenou ruční kameru jsem od té doby viděl snad jen u Monstra. Někomu to buď sedne, nebo bude velmi znechucen. Já nejsem ani jedno.

Rain of Madness (2008)

Falešný dokument o natáčení Tropic Thunder, který společně se spoustou falešných webových stránek rozšiřuje celý projekt za hranice filmu. Například plně funkční stránky o hercích Tuggu Speedmanovi, Kirku Lazarovi a Jeffu Portnoyovi, podávají "pravdivé" informace o jejich filmové kariéře. Zdařilý tah jak přilákat pozoronost veřejnosti a dát fanouškům něco navíc.

Tropická bouře (2008)

Překvapující Tom Cruise, parádní Robert Downey Jr., drsný malý vietnamský mafián a povedené závěrečné titulky. Nápad velmi dobrý, realizace bohužel horší. Přesto můžeme hovořit o dalším režijním kousku Bena Stillera po většinu času v dobrém. Je to šílená jízda a rozhodně není pro každého, i na mě toho bylo chvílemi moc. Pozor existuje ještě "falešný" dokument o natáčení pojmenovaný Rain of Madness.