Speed Racer (2008)

Po ne prilis podarenem traileru jsem se na tento film vydal ciste ze zvedavosti, jak nakonec dopadne to barevne blazneni. A dopadlo to dobre. Zezacatku me spise odrazovala az infantilnost ruznych barevnych kombinaci (hlavne ulice pred domem Racerovych), ale rychle jsem si na to zvykl a nechal se vtahnout do prumerneho happyendoveho deje - ktery se ovsem v druhe polovine filmu tak strasne rozjede, ze jsem skoro nestacil ocima stihat tu nadhernou a euforickou barevnou smrst, kterou Wachowsti rozpoutavaji behem zavodu (chutovkou je hlavne prujezd ledovymi jeskynemi) a v tom jim pomaha prolinani ruznych zaberu dohromady pro jeste vetsi rychlost. Ve vysledku dostavame velmi kvalitni, mozna malinko revolucni film (po technicke strance).

Deník mrtvých (2007)

Rozhodne vyborna chutovka, nejlepsi ze vsech novodobych "of the dead" filmu, soucasne se Snyderovym Usvitem. Kde vsak Snyder pouzival akcnost a slusne lekacky, Romero pouziva vynikajici a propracovanou psychologii postav a jejich reakce na vznikajici chaos, matoznost a letargie zombii je stejne uderna jako rychlost a zbesilost Snyderovych nemrtvych, navrch sem tam okorenena krasne naturalistickymi headshoty a jednou lahvi s kyselinou.

Iron Man (2008)

Fakt parada, digitalni hejblatka Starkova obleku jakoby z oka vypadly Transformerum z ILM, stavba obleku a Starkovo experimentovani s nim je zabavne, stejne jako kazda hlaska, kterou pronese. Downey se do role zhyraleho bohace vzil perfektne. Stacilo by jen vice akcnejsich souboju, aby vynikly schopnosti obleku. A premyslim o roli Stana Lee, v obklopeni samymi krasnymi zenami ho Stark oslovi "Hugh" - ne snad Hugh Hefner? :)

Amorův úlet (2006)

Po stupidnim a nepochopitelnem zacatku jsem si rikal, na co me to ty holky proboha vzaly... ale postupem casu se z toho vyklubala naprosto prumerna teenagerska komedie na jedno odpoledne, pokud nemate co delat a v kine nebezi nic lepsiho.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Film s mnohem vetsim potencialem, nez jeho predchudce, preci jen, z Predaliena se da vytezit vice, nez to co zde tvurci predvedli, a bohzuel pretrval i nejvetsi nedostatek jednicky - ze souboju nic nemate, protoze se odehravaji ve tme a vidite bud sycici kyselinu, nebo svetelkujici zelen...

Firewall (2006)

Specialista na sitovou bezpecnost, a da si jako heslo na domaci alarm jmeno svoji lodi... k smichu...

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Nebyt muzikalove formy a melodickych, peknych pisnicek (obzvlast duety se povedly), jednalo by se o obycejny, chladny a krvavy film. Necekal bych, ze by Burton natocil nejaky film, ktery by ve mne nevyvolal zadne pocity. Urcite bych taky prodlouzil stopaz o par minut, prodlouzil spis konec a vice rozvinul profily postav, o kterych toho moc nevime. Ale v malo filmech slysime dobre zpivat takove herecke hvezdy, uz jen kvuli tomu neni radno ten film odhazovat do zita.