Lovec vodního ticha (2008) (TV film)

Fakt jsem nepochytil, o cem je rec... naznacuje se jakasi zapletka o pohlavarech ucastnujici se obradu nejake tajne sekty, drogy, nasilnosti, obchod s lidmi, ale zadna z toho neni ani rozvijena, natoz dokoncena.Clovek dokonce tezko urci, v jake dobe se film zhruba odehrava... tenhle film je ztrata casu.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Zajimave natocene, ani na chvilku se to nezastavi, ale tu scenu s Eve pred zraky lidi bych do toho filmu fakt nedaval...

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Asi se to neda srovnavat s puvodnimi Indiana Jonesy. Sice se ve filmu porad neco deje a mame pocit, ze se vezeme na jedne vlne dobrodruzstvi, ale Fordovo stari uz proste nedodava Jonesovu charismatu to, co kdysi. Navic filmu moc neprospivaji digitalni efekty, predchozi tri filmy proste vypadaji lip i bez pompeznich a casto k neuvereni vypadajich kousku. Nicmene nadprumerny film jako takovy to urcite je.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Digitalni brouci vypadaji hrozne, na Van Dienovi se uz bohuzel podepisuje vyssi vek, takze uz to neni ten ostre rezany mladik, ale oslehany zpraskany pes, kteremu to uz tolik neslusi. Nicmene fandum ST se to urcite bude libit (tak jako mne).

Street Kings (2008)

Pekna kriminalka, kterou sice nebudete mit chut videt vicekrat, nicmene kvalita hereckych vykonu a solidni scenar z ni delaji prijemny a napinavy zazitek.

VALL-I (2008)

Po moralistickych Autech (ktere mne osobne prisly lepsi nez toto) prichazi Pixar s dalsim filmem, ktery se v trailerech tvari jako jeden z nejlepsich filmu Pixaru, ale po shlednuti musim konstatovat, ze se jedna o obycejnou love story s ekologickym podtextem. Pokud vam jde spis o pribeh nez o spickovou pixarovskou animaci, strhnete si z hodnoceni cca 20 %.

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004)

Nesaha Verhoevenove klasice ani po kotniky. Zbrane strili buhvicim, brouci jsou pomali a ozrali, vubec ne smrtici bestie, jako je zname z puvodniho filmu. Scenar je spatny a spise by se hodil na ceckovy survival horor nez na film, ktery vas donuti vstoupit k Hvezdne pechote. Sledovat, jak se vetsinu filmu nic nedeje, vojaci hlidkuji a klabosi nekde uprostred niceho, je proste nuda.

Temný rytíř (2008)

Christopher Nolan a Christian Bale udelali pro filmovou sagu Batmana to same, co pro komiksoveho Batmana udelali v osmdesatych letech Frank Miller a Alan Moore. Po barevnych silenostech, do kterych Schumacher Batmana zahalil a pohrbil Batmana vzkrisili v jeho temne, pesimisticke podobe. Nolan naznacil svuj potencial v Batman Begins, ktery v Dark Knightovi vyuzil takrka naplno. Oba "zaporaci" jsou mnohem presvedcivejsi nez jejich predchudci (to plati hlavne o Eckhartovi, Two-Face v podani Tommy Lee Jonese byl spise k smichu), ze Ledger prekona Nicholsona cekal urcite malokdo. Technicke vychytavky jsou skvele, dialogy ostre jako Jokerovy noze, semtam i nejaka vtipna scenka nebo narazka, ktera ovsem nijak nenarusuje atmosferu filmu. Hudba je o chlup lepsi nez minule, lepe graduje a Zimmer s Howardem dokazuji, ze jsou v branzi proste nejlepsi. Jako moji prvni pulnicni premieru jsem si letos nemohl vybrat lepsi film.

Hancock (2008)

- Na co cumite, kokoti? - To nejsou kokoti, to jsou lidi...

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Zrozeni nejvetsiho ze zaporaku (potazmo dvou, pokud pocitame i Imperatora) je zde tak precizne vykreslene, ze vam na konci zustane celist videt nekde u zeme.