Kitaro (2007)

Cloveku netknutem takovouto kulturou tento film pro deti asi nic moc nerekne. Takto mohu jen rict, ze digitalni triky jsou sice dobre, ale kdyby tvurci pridali rozpocet na lepsi masky (i kdyz del Toruv styl by to asi nebyl), dopadl by v mych ocich mnohem lepe.

Comeback (2008) (seriál)

V ramci puvodnich ceskych serialu jde o naprostou BOMBU! Skoda jen neduhu, ktery je spolecny pro vsechny nova- nebo primacke puvodni serialy, tj. slabsi technicka stranka. Plus k tomu prictete, ze si kazdy dil muzete zdarma pustit na internetu kdykoliv, pokud zrovna nestihnete stredecni epizodu, a mate paradni prostredek na kvalitni zabiti casu a zasmani se.

Za plotem (2006)

Sice to je predvidatelna pohadka, ve ktery si kazdy najde to svoje, ale prave i proto se na to dobre kouka :)

Afro Samurai (2007) (seriál)

Kvalitni anime - skoda jen obcasne neprehlednosti v hektickych soubojich.

Nelítostný souboj (1995)

Film s vybornym koncem a nejlepsi prestrelkou v ulicich mesta, jakou jsem kdy videl. Skoda jen, ze ta stopaz je umorne dlouha...

Kat: Válečná zóna (2008)

Bavil jsem se fakt dobre, potesila me mira nasili a zaroven kvalita specialnich efektu, a silenej bracha Doug "Eugene Tooms" Hutchinson :)

Milionář z chatrče (2008)

Proste tu Akademii nechapu. A hodnoceni tady taky ne. Co je na tom filmu tak zvlastniho, neobycejneho? Copak je to lepe vykresleny zivot ve slumu, nez se povedlo Meirellesovi a Lundove v Mestu Bohu? Copak je to lepe zahrany pribeh o lasce nez Luhrmannovo Moulin Rouge? V cem je tento film lepsi? Reknu vam to... neni lepsi. V zadnem ohledu. Temny rytir muze, bohuzel, jen smutne letat v pozadi za plesounem, ktereho ma Boyle doma vystaveny na polici :( (Aby bylo jasno, Boyleho filmy mam rad, ale slovy klasika bych jen dodal: "Vsechno to bylo cinkly, vole.")

13 (2008) (TV film)

Sice to ma mnohe spolecneho s Bournem, jenze je v tom vice politiky a mene osobnich problemu, jako resil Bourne.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Velke prekvapeni, alespon pro mne, nebot jsem cekal neco ve stylu Garfielda a jinych filmu, kdy se v prvnich minutach nekdo/neco octne na druhem konci zeme/sveta a zbytek filmu se pres nejruznejsi peripetie dostava zpakty, aby si v prubehu cestovani uvedomil pravdu. Tisickrat videne predtim, nicmene vyborne zpracovane, digitalni animace je na skvele urovni, hudba vyborna a navic par genialnich napadu, ktere vas donuti k smichu - hlavne ztvarneni holubu a maniakalniho krecka povazuju za mistrovsky kousek. V kinech s ceskym dabingem, ktery je kupodivu na slusne urovni (= preklad se da poslouchat, teda az na tu ujecenou pisnicku). Tenhle film si svych 80 urcite zaslouzi.

Expres (2008)

Mam rad filmy podle skutecne udalosti. Mam rad sportovni filmy. Mam rad kvalitni filmy s vyborne budovanou atmosferou, prijemnou hudbou a sympatickymi herci. The Express vam nabizi vse. Pokud byste se divili tak jako ja, proc se takovy film jmenuje The Express - je to proto, ze film je natoceny podle knihy Ernie Davis: The Elmira Express od Roberta C. Gallaghera.