Riddick: Kronika temna (2004)

Dávám 5*. V žánru sci-fi to pro mě bylo velmi milé překvapení a možná bych raději dal 4*, ale dovolím si být trochu subjektivní. Diesel má tolik charismatu, že by mohl rozdávat, příběh se mi líbí (opravdu ano!), režie je velmi dobrá a jediné co není plně dotaženo jsou CGI, ale to odpustím. Jako třešnička na dortu jsou skvělé akční scény. Některé filmy nejdou hodnotit komplexně v porovnání se vším co kinematografie stvořila. Proto hodnotím v žánru sci-fi a Kleopatro prosím tam kde já vím, že jsem subjektivní tobě schází objektivita. A to nejen u tohoto filmu.

Komparz (2005) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Někdy je to až nesnesitelně geniální (doslova a do písmene) Za mě 5*

Beze stopy (2002) (seriál)

Velice sympatický tým a relativně neokoukaný formát. Mě to baví a to i několik řad po sobě.... Překvapivé ale pravdivé. Za mě 3,5* ale zaokrouhluji nahoru.

Travička zelená (2008)

Velice dobrá komedie na dlouhé noční večery nebo na jakoukoli jinou dobu. Rogen a Franco jsou skvělý a kdyby byl trochu lepší scénář a tahem na určitou branku (nejlépe bránici) tak to mohla být klasika. Velice povedený je i OST. Za mě 3* a doporučení.

Zátaras (1997) (TV film)

Asi jsem šílenec, ale nyní uvažuji o zaokrouhlení nahoru. Je to opravdu B jako stodola, ale Mortensen není vůbec špatný.... mám pro něj slabost a moje konečné hodnocení je 2.5*

Vlkodlak (2010)

Velké očekávání se proměnilo v mírné zklamání. Bohužel jsem od začátku měl trochu obavy z režiséra Johnstona, který mě připadá jako rutinér, který opravdu neumí diváka dostatečně vtáhnout. Ve filmu chybí touha natočit něco jedinečného a ne pouze klasický hororový film. Hugo Weaving byl skvělý a Toro si splnil sen. Ostatní mě nijak nepřekvapili, ale ani nezklamali. Co jsem si odnesl, je pocit, že to mohlo být velmi dobré, ale nakonec pouze 3*.

Dokonalý únik (2009)

No to teda. Twohyho mám rád a tímto filmem si u mě udělal +. Je to jízda okořeněná pointou a dobrými hereckými výkony a to Olyphanta a Zahna. Jejich dámské protějšky průměrné (u Jovovich jak je zvykem). Za mě 4* a doporučení.

Souboj Titánů (2010)

Komentář začnu netradičně verdiktem, že dávám za 3*. Nyní vysvětlení, jak jsem se k tomu vlastně dostal. Mohl to být velice velice dobrý film a úctyhodné pokračování, ale to by muselo alespoň něco vyjít na 100%. V tomto filmu vše, ale jede tak na půl plynu. CGI nedopracované, herecky průměrné, hudba zapomenutí hodná, režie všední, scénář nic moc s velkým N. Přesto jsem se necítil trapně, že na tento film koukám. Podobně pokažený film, je pro mě Kniha přežití, kde bych mohl pomalu kopírovat komentář. Film skončil a já píšu komentář a chtěl bych dát 2,5* (prosím prosím csfd) nakonec, ale zaokrouhluji nahoru, za relativní zábavný potenciál. Uf.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Ajajaj. Možná dokážu pochopit jaký byl záměr u výtvarného zpracování, ale co se týče příběhu už nemůžu být shovívavý. Je moc otevřený, nedodělaný a místy nudný. Goro Miyzaki si ale svojí prvotinu odbyl a tak se můžeme těšit na příště. Určitě to bude lepší. Dávám 2,5* a zaokrouhluji nahoru za otce. Celkově je to vlastně strašně průměrné.

Bratři (2009)

Velké zklamání. Obyčejná režie, obyčejní příběh, obyčejné herecké výkony atd. Obyčejní film, který dokáže nudit. Za mě 3*