Líbej mne, hlupáčku (1964)

Tak tohle bylo slaboduché a upocené jako představení na školní besídce. To, že se tu natřásá moje zbožnovaná Kim Novak poněkud poodhalenější než ve Vertigu tuhle bídu nezachrání. PS: Řekl bych, že v místním hodnocení zvítězil sentiment a úcta k Wilderovi nad soudností

Specialisté (1985)

Věřit se tomu nedalo, ale co na tom. Bylo to zábavné, bylo to vtipné (i když hlavně nechtěně) a "Mámo...! Ty panorámata!". Už jen kvůli nim stojí film za zhlédnutí

Terminator Salvation (2009)

Z kina jsem odcházel psychicky i fyzicky zničený přesně jak odpovídá mému jednohvězdičkovému, nebo odpadovému hodnocení. Tupá něvěrohodná akce střídala tupou něvěrohodnou akci, Christian Bale byl chladně neosobní jako vždy a stejně tak většina ostatních postav, které nebyli o moc lidštější než jejich robotizovaní nepřátelé, vtip z filmu vymizel, jistá soudnost a logika jakbysmet,... a tak zbyla jen bezduchá přehlídka možností současncých trikových efetků. Za což teda dávám ze soucitu tu jednu hvězdičku. Když už si s tím chudáci dali zbytečně takovou práci

Warriors (1979)

Mno... Na tomhle snímku jsem ochoten ocenit relativně originální zpracování a některé opravdu propracované bítky. Ale tím to končí. Doposud jsem neviděl film s větší koncentrací naprosto vylízaných a nepřesvědčivých ksichtů, jako zde. Bylo mi ukradené, kdo z těch vydlabanců koho odrovná a tutíž pro mě film ( který nění založen na ničem jiném, než na souboji blbce proti několika blbcům ) v podstatě ztratil smysl. The Warriors jsou podle mého nevkusným béčkém na jedno použití pro americká letní kina. Nic víc

Kořist (1971)

Za belmondovy sebevražedné kousky ( nejnebezpešnějsí, co jsem s ním kdy viděl ) by se jistě dala jedna hvězda přidat. Ale nějak se mi nechce. Kořist je i přes své herecké obsazení a atraktivní prostředí tak nějak mdlá a laciná. A nezmění to ani přetažená kopie honičky z Bullittova případu ( ovšem s žigulem a čímsi podobným ruské Volze ), krkolomné kaskadérské kousky, dva tři úsměvné momenty,... Jsou to dobré dvě hvězdy, ale zato s čistým svědomím

Raz, dva, tři (1961)

Hádám, že tahle komedie u nás před sametem do kin nešla:-) Bylo fajn podívat se na tak kvalitní a jizlivou satiru utahující si ze sovětských ideálů. Ale přesto musím říct, že mi její neskutečně ukecané a uřvané provedení lezlo místy na nervy. Nikdy bych neřekl, jak může být jinak mazlivá angličtina nepříjemným štěkavým jazykem jako v podání Jamese Cagneye. Ten se během filmu snad ani nenadechuje a jeho verbální kulomet jede skoro bez přestání od začátku až do konce. Když vyjímečně mlčí, zaskakuje ho většinou svým řvaním Horst Bucholz. Pokud vás tedy bolí hlava, nechte tento film raději na jindy. Na tak banální zápletku bych ocenil i trochu kratší stopáž... no ale pokud jste flegmatitici a umíte dobře anglicky ( a váš filmový prožitek se tak nezúží na horečně stíhání titulků ), klidně vám One, Two, Tree doporučím

V pravé poledne (1952)

"Tak už je proboha postřílej a jdi do pr...!" Tolik mé upřímné dojmy z průběhu filmu. A závěrečné nepřekvapené "Konečně!", bylo podobné blaho, jako když člověk po noční jízdě dorazí domů, zhroutí se do postele a Konečně! může v klidu usnout. K čemu mi je bánální poselství tohoto díla, které mi nepředkládá nic známějšího, než že jsou lidě až na vyjímky nehorázní srabi? Notabene když to předkládá tak absurdně jako zde. Správný srab přeci neváhá využít přesilu. V reálu by se shromáždilo celé město, těch pár ozbrojených zlotřilých padouchů by roztřílelo na padrť a udatní zbabělci by ještě svým vnoučatům hrdě vyprávěli, jak v rovném boji zastřelili slavné krvelačné bandity

Okno do dvora (1954)

Zatím jsem neviděl žádný Hitchcockův film, který by mi nepřišel ( alespoň místy ) nechtěně vtipný a naprosto nevěrohodný. Což nemusí být nutně negativní dojem. Například ve Vertigu to fugovalo dobře. Bohužel Rear Window nenabízí kromě té nechtěné vtipnosti a nevěrohodnosti mnoho pozitivního navíc. Jen fádnost, nudu, absencí napětí a k dobru kvalitu staré školy, která vyzařuje i z takové blbosti, jako je toto. PS: pro představu jedna vážne míněná suchá anedkdota z filmu za všechny: Padouch vraždí milenku za otevřeným oknem dvacet metrů od otevřeného okna jejího milence, který ji spolu s další ženou z tohoto okna sluduje. A milenec šeptá: "Co budeme dělat?"

Kalifornie (1993)

Jak už tu někdo napsal: "Nečekejte nic světoborného a budete mile překvapeni". Nemyslím si, že tento film někdy shlédnu ještě jednou. Je to holt taková záležitost na jedno použití, ale na to jedno použití poslouží dobře.

Kalamita (1980)

Čtyři hvězdy jsou objektivním hodnocením a pátá hvězda je moje zamilovanost do hototo filmu, která mi dost možná na objektivnosti hodnocení ubírá ( Jak už to při zamilovanosti obecně bývá ). Nevím, kde začít. Je prostě skvělej. Od naprosto realistického venkovsky přímého a prostého Bolkova Honzy Dostála, přes hudbu, atmosféru, ostatní herce i neherce, hromadu úžasných plků,... a hlavně tu pravdivost. Můžu jen doporučit