Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál) odpad!

Tento seriál je podle mě v náší kotlině velmi přelomový a významný. Pokud se nemýlím, tak právě on odstartoval lavinu těch nejzhovadilejších seriálů, jeké kdy u nás vznikly ( Ulice, Ordinace v růžové zahradě, Velmi křehké vztahy pro velmi pevné nervy... ). Viděl jsem několik celých dílů ! a musím říct, že mě to vysloveně naštvalo. V novinách se neobjěvil jediný spravedlivý komentář, ztrapnila se v tom polovina mých oblíbených herců, vyhodilo se na to prachů, jako snad doposud za žádný český seriál,... Děs běs. Hudba strašná, děj stupidní, dialogy k pláči, scény z operačního sálu připomínající krvavá jatka,... Ale zas mě těší, že další pokračování už horší být nemůže

Přeber si to (1999)

Tuhle komedii miluju. Je nápaditá, vtipná, výborně zahraná a hlavně uvěřitelná. Všechny ty komicky absurdní situace jsou věrohodné a pochopitelné, a posouvají žánr "mafiánských filmů" do lidštější roviny, ve které ani ten největší tvrďák není z kamene. Vžít se do prekérní situace obou hlavních postav, jak psychologa, tak mafiánského bosse tu jde opravdu samo

Titanic (1997)

Podle mě film o Titanicu snad ani lépe natočit nelze. Pokud je scénárista omezen vymezeným časem dvou dní ( nebo jak dlouho Titanic plul ) a prostředím jedné lodi. To, že se jedná možná o trochu komerční záležitost, může taky stěží někdo někomu vyčítat. Film, který nutně musí spolknout tak gigantické náklady, se těžko může natočit v komorním duchu. Takže omezení tu bylo jak vidno až až, ale já je ve výsledku nepocítl a naopak si užil nádherný film. Za což tleskám

Amadeus (1984)

Jen pro informaci: Ti, co hodnotí Amadea s českým dabingem, hodnotí úplně jiný film. A to podstatně horší. Amadeus vůbec neměl být dabován. Těžko nahradit "pošukovský" hlasový projev Toma Hulce tak, aby jste z výstřední hlavní postavy neudělali úplného pitomce. Tak jak se to dabingu povedlo. Jo a zárověň nedoporučují film brát jako žovotopisný dokument. Tohle všechno vemte na vědomí a užijete si výborný film

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Tenhle film asi není potřeba rozebírat. Je na něm skvělé všechno. Alespoň já to tak vidím. Herci, příběh, inteligentní nenucený humor,... Znám opravdu minimum filmů, kde bych zažil napětí, srandu, romantiku, v závěru si div nezabrečel a přitom to nebyla slátanina. Batchovi a Sundancovi se to daří bez problémů

Zelená míle (1999)

Zelená míle po celou dobu tak tlačí na pilu, že mě prostě nemá šanci oslovit. Když chce vyvolat vztek, předhodí nám uškvařeného vězně odsouzeného na smrt, když úsměv, tak pobíhající krysku ve vězení, když soucit, problémy s močením, když opovržení, tak naprosto nevěryhodně přemrštěného blbce,... K tomu si s těmi emocemi hraje jak s kuličkami a necitlivě jimi cvrknká pátou přes devátou bez ladu a skladu. Stejně tak mi vadí černobílé podání absolutního dobra proti absolutnímu zlu... Zrátka velké zklamání

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Popravdě řečeno, bych nikdy nečekal, že právě tento film se octne až na samé špici zdejšího hodnocení. Ale nakonec, proč ne? Viděl jsem ho strašně dávno a zhltnul od začátku do konce jak malinu. Po hodně dlouhé době se zas objevil film, kterému jsem neměl co vyknout ( dobře, kanalizační roura proražená šutrem mi neseděla, ale nad to se dokážu povznést ). A kolik jsem takových filmů mezi těmi desítkami špatných, podprůměrných a průměrných od té doby viděl? Bohužel nevím, ale rozhodně zoufale málo. Takže ať se tento nenápadný snímek klidně sluní na špici dál.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Možná to není nejvhodnější, ale sledování, popřípadě závislost na tomto seriálu, bych přirovnal k sexu bez vyvrcholení. Proč nemohou mít seriály jako Heroes, Lost a hlavně Prison break nikdy uspokojivý, nebo alespoň nějaký konec? Proč?! Proč nám tvůrci těchto děl nedopřejí trochu té krve záporných postav, když už ne konec? Po celý tento seriál marně čekám na to, až se Michaelovi, jeho bratrovi, nebo komukoliv z "klaďáků" podaří oddělat kohokoli ( kohokoliv, alespoň někoho !! ) z těch parchantů, co likvidují kladné hlavní hrdiny jak na běžícím pásu. Ale evidenttně se nedočkám. Přesto, že jsou Michael a spol. schopni společně útéct z věznice s těžkou ostrahou, poté nástrahám supermocné a superzlovolné organizace a nakonec z dalšího vězení a dál kdo ví?, poslat jednu dobře mířenou kulku zkrátka nedokážou. Proč?! Musím říct, že už mě tu jakákoliv přestřelka ( s danýn scénářem milion kulek a nula zásahů minimálně na té straně, kde je chci vidět ) neskutečně unavuje. Unavuje mě nejednoznačnost postav, jako Agent Mahone které oscilují mezi bezcitnými vraždícími mašinami, v podstatě kladnými hrdiny svedenými na scestí a plnými výčitek a následně zase těmi zápornými sviněmi,...Vadí mi ta roztáhlost, absence jakáchkoliv opravdu akčnějších a svižnějších zvratů, které by děj posunuly někam dál, ... Vadí mi toho opravdu hodně. Ale i přesto by v podstatě stačilo málo, aby se jednalo o jeden z nejlepších akčních seriálů, jaké jsem kdy viděl. A to vůle tvůrců a pravděpodobně hlavně společnosti Fox ukončit seriál včas a nesnažit se z něj za každou cenu "vytřískat" co nejvíc peněz na úkor kvality

Black Books (2000) (seriál)

Když si vzpomenu na křeče ze smíchu, které mi několik epizod tohoto seriálu způsobilo, tak se za své tříhvězdičkové hodnoscení skoro stydím. Jenže těch skutečně povedenených epizod bylo opravdu jen co bych na prstech jedné ruky spočítal. Už po přibližně pátém dílu první série mi věčně ožralé trosky Bernard a Fran začaly lézt na nervy. Ono to je jako v realitě. Někdo tu a tam přiopílý může být hodně vtipný, ale věčně ožralý notorik bývá prostě trapný a v lásce ho obvykle nemáte.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Simpsonovi miluju. A proto mě od plného hodnocení neodradí ani nové stupidní řady, kde se k ojedinělým povedeným hláškám musím přebrodit oceánem trapnosti. Je to jako například s některýmy mými nejoblíbenějšími herečkami. Kdysi bývaly nejhezčí, nejtalentovanější,... a dnes už to často není pravda. Ale kvůli tomu je nepřestanu milovat. Simpsonovi bývali geniální, vtipnou a povznesenou překreslenou pravdou, která nám zábavnou formou davala najevo, abychom se nebrali až tak vážně. Dokázali výborně balancovat na hraně a odhadnout, co už by by bylo za ní. Dnes už jsou podle mě převážně za tou hranou, ale já si je vždycky budu pamatovat jako dokonalý seriál