Casanova '70 (1965)

Na nejlepších Italské komedie šedesátých let to podle mě nemá. Ale i tak Casanova stojí za vidění. Už jen kvůli všudypřítomným italským femme fatale. Takovou koncentraci v jediném filmu jsem nikde jinde neviděl. A Mastroianni je tu výborný

Arabela (1980) (seriál)

V tom seriálu je tolik nelogičností, že to uráží i děti. Ale přesto se na něj s chutí podívám i dnes. Originalita, kvalita a humor se mu totiž nedá upřít

O Schmidtovi (2002)

Z tohodle filmu jsem měl hodně rozporuplné pocity. Vlastně ani nevím, jestli ty celé tři hvězdy myslím vážně. Většina lidí asi neocení dvě hodny šedivé, ale zato opravdu věrně působící reality šedivého nudného dědka. Ale svým způsobem to snad i mělo něco do sebe. Chce to ovšem notnou dávku melancholie, trpělivosti a mínré únavy ( oprvadu jen hodně mírné, aby jste neusnuli )

Vlk (1994)

Mám tenhle film moc rád. I po několikátém shlédnutí. Je to spíš taková krásná tajemná pohádka, svou atmosférou a pojetím evidentně záměrně inspirovaná klasickými starými horory. Což se mi osobně velice líbí. Největší radostí tohoto filmu je ale navzdory skvělé atmosféře, hudbě i většině hereckých výkonů samozřejmě Jack. Nicholson tu využil své pověstné chameleonské dovednosti a jeho postupná proměna z unaveného postaršího strejce v silnou sebevědomou a charismatickou šelmu je dokonalá! Vůbec nemáte pocit, že hraje proměnu. Prostě cítíte, že se mění. Místo počáteční lítosti k němu cítíte respekt, stejně tak, jako jeho okolí... Stručně řečeno: nejde o převratný film. Jak říkám, jde v podstatně o nekomplikovanou pohádku. Ale výborně zpracovanou

Čínská čtvrť (1974)

Celou dobu jsem čekal, kdy se něco začne dít a ono nic. Jedna velká hvězda za Jacka a druhá velká za Faye už z principu, ale nic víc jsem v tom filmu prostě nenašel. Nic, co by alespoň trochu zaujalo po celých těch nudných 130 minut

Smrt přichází v bílém (2003)

Z tohodle filmu jsem měl bobky u zadku, jak opuštěné děcko na nočním hřbitově. A to jsem se doposud u žádného hororu nebál. Co je ale absurdní, že je to i vtipné. Člověk by řekl, že se děsivý horor a vtipná komedie skloubit nedají, ale tenhle film o buranské rodince a jejím posledním výletu je důkazem opaku. Závěr jsem sice trochu nepobral, ale čert to vem. Zbytek filmu je opravdu prvotřídní.

Za plotem (2006)

Komedie nejen pro děti?! Asi bych neuspěl, ale podle mě jsem měl v kině právo po shlédnutí filmu na vrácení peněz. Na druhou stranu dosti mým "dopělým" znamým se to líbilo. Tak nevím... Jak se na nás poslední dobou valí ten přival úspěšných rodinných komediálních animáků, napadá mě, jestli ta naše společnost nějak neinfantilní... Nějak mi v současném filmu chybí jakýsi střední proud. Když se podívám na program místního kina, je to jen akčňák, thriller, horor, náctiletá "hustá" komedie, eventuelně hutné drámo a porom jakýsi klistýr na vyčištění od těchto psychycky náročných záležitostí v podobě nějakého toho triviálního, "rozkošňoučce" milého animáčku. A potom zase znova od začátku... PS: Souhlas s Mariusem

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Děs. Upocené, trápné, bezduché ale hlavné HUSTÝ. A o to tu běží

Smrtící epidemie (1995)

Standartní katastrofický film. Potřeba ukojit divákovy zvrhlé choutky po co největší katastrofě, morbiditě, přehlídce vojáčků a jejich testosteronové techniky,... má absolutní přednost. Hlavně před logikou, věrohodností a vkusem. Kvalitní obsazení tohle dílo nespasí

Tootsie (1982)

Tootsie je jedna z mála profláklých komedií, kterou miluju od dětství až doposud pořád stejně. Asi proto, že hlavnímu hrdinovi ( hrdince ) naprosto rozumím a fandím mu. Věřím tomu, že se mu vážně podařilo obelhat okolí. Miluju stejně jako on jeho kolegyni a baví mě sledovat jeho komické a logické trable, spojené s dvojím životem. A hlavně proto, že je to skvělá komedie se vším, co k ní patří:-)