• Thriller

Blázni a děvčátka (1989)

Laskavý příběh bez zbytečného vykreslování tragédií, jak je dnes zvykem. Samozřejmě se nemůže srovnávat s žánrově podobnou "Obecnou školou", ale příjemně mě překvapil. Pořád jsem přemýšlel, proč je mi hlavní klukovský hrdina sympatický, a pak jsem na to přišel - v obličeji je totiž celá Gwyneth Paltrow :o),

Střelec (2009)

Volné pokračování filmu "Nejlepší vyhrává" se mi zdá rozhodně podařenější. Děj není tak předvídatelný jako v předešlém případě a člověk se docela pobaví.

Nejlepší vyhrává (2009) (TV film)

Klasický spageti western, jakých už Terence Hill natočil spousty. NIc nového, nic neočekávaného, vše je v podstatě předem jasné, a to častokrát i včetně dialogů. Pohodová podívaná pro pobavení.

Appaloosa (2008)

Za mě jeden z nejpodařenějších novodobých westernů. Nechybějí drsňáčtí ochránci zákona, špinaví padouši ani trocha toho vtipu. Dokonale propracované kostýmy, kulisy a vůbec celá atmosféra. Správně dávkované napětí a reálné přestřelky. Nemám nic, co bych tomuto westewrnu vytknul.

Gran Torino (2008)

To je prostě Clin Eastwood, jak ho známe! A to včetně příběhu samotného a každé scény v něm. Film, který nikoho nenechá na pochybách o tom, jak je život težký a nefér, ale zárověň ho poučí o morálce, patriotismu a touze po spravedlnosti!

Madisonské mosty (1995)

Ano, někoho může film nudit. Jsem asi toho názoru, a určitě nebudu dalekodo pravdy, že tento příběh může zaujmout pouze toho, kdo něco podobného v životě sám zažil. Pak je to přímý zásah a divák se nenudí ani vteřinu! A krabice kapesníků to jistí...

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Naprosto dokonalý seriál! A co víc! Shledal jsem, že má i pozitivní výchovný účinek na mládež :o)

Komando (1985)

Na filmu jsou z dnešního pohledu zajímavé jen dvě věci. První je samotná postava Arnolda a jeho muskulatura. Druhou je nostalgie a dnes už kultovní hlášky, jako např. "vypusť páru, Bennette". Jinak se samozřejmě jedná o běžné "béčko" té doby, které každý teeneger hltal s otevřenými ústy, aby si poté navlíknul maskáčové kalhoty z armyshopu a běžel do nejbližšího fitcentra "ladit formu" a rozebírat s kolegy nejzajímavější scény Komanda.

Vetřelec (1979)

Dnes už klasika. Moje zajímavá vzpomínka na tento film: když přišel k nám do kin ještě za totality, byl do 15 let nepřístupný. My chodili do základní školy. Lístky jsme měli a v davu proklouzli na letní kino, takže to byl po všech stránkách zážitek. :o) Dodnes si vzpomínám, jak můj starší brácha při úvodní scéně, kdy se v chodbě kosmické lodi daleké budoucnosti rozsvicovaly s klasických blikáním soudobé zářivky, říkal, že v budoucnosti určitě budou lepší startéry zářivek :o) A jsou a netrvalo to ani tak dlouho :o)

60 sekund (2000)

Skvělý film, príma zážitek. Jediné, co mě mrzí, je trapná scéna s letícím Mustangem přes odtahovku na mostě.  Tím se dle mého názoru celý film v závěru docela degradoval. Do té doby celkem uvěřitelný příběh, ale tohle si mohli scénáristi odpustit a vymyslet něco uvěřitelného a reálného. Jinak, palec nahoru a dá se říct, že se tenhle snímek zařadil k motoristickým kultovním filmům.