Ženy v pokušení (2010)

Vejdělek se pro mě začíná stávat zaručenou kvalitou. Opravdu dobře zahrané, napsané a zrežírované a na to že české filmy posledních let příliš nemusím tak tohle se mi opravdu líbilo. Balzerová byla skvostná.

Uvnitř (2007)

Asi jsem ten film nepochopil. Má to slušné hodnocení a mě to stejně nebavilo. Samoúčelná krvavost které bylo až moc. Naprosto nevysvětlené. Hlavní postavy padaj jak mouchy...člověk krom hlavní hrdinky vždy začne někomu fandit a ten/ta hned umře. Na konci zombie policista, kterého jsem v tomto filmu vůbec nečekal (nebo proč teda vstal a šel po hlavní hrdince nevím). Většinou filmy s 10ti mrtvýma a litry krve mám rád...člověk vypne mozek a jde se bát, jenže tady z toho nešel strach, nebyly tam ani lekačky...bylo to jen hnusné/nechutné. Pro mě Francouzská nápodoba Hostelu. Některé režisérské postupy a záběry kamery byly zajímavé, stejně jako zvuková stránka filmu. Ale scénář a herci jsou prostě mimo. Už je to asi třetí Francouzský horor který se mi nelíbil, tímto jejich tvorbě v tomto žánru dávám sbohem. 45%

Prometheus (2012)

Tolik měsíců a konečně na dvd...Na tohle musel zákonitě čekat každý fanoušek Vetřelčí ságy a čekání se vyplatilo, i když ne tak úplně. Tvůrcům napřed utekla informace že se bude jednat o to co se stalo před prvním dílem Vetřelce...po té se snažili nás všemožně přesvědčit že to nebude mít s vetřelcem/ci nic společného. Já byl jako pravověrný fanda původních filmů, už někde od 9ti let po nasledování, velice spokojený, takže si asi obrázek můžete udělat sami. Nicméně k filmu..je toho hodně co si mi líbilo, především lokace, efekty, hudba, kamera, i někteří herci...ale to spíše výjimky typu Charlize Theron(opět za poslední měsíc(Snow White and the Huntsman) výborná a to v úplně odlišné roli). I scénař byl velice dobrý, krásně zapadl do "většího celku". Horší to je s hlavní herečkou...a vlastně skoro všemi hlavními postavami, zoufalý casting...pokud by to tak nebylo tak proč bych po první půlhodině(o půl deváté večer) usnul? Film je zajímavý až od chvíle kdy se něco takzvaně začne dít. Ale to není jen herci...je to bohužel i velká chyba režiséra(zabte mě klidně) a střihače. Některé postavy jsou ve filmu tak zbytečné že jsem ani netušil kdo jsou než umřeli, jiné zajímavé napsané, najednou neměli co hrát nebo se už na place neobjevují. Scény které mohou být nejzajímavější jsou vysloveně špatně sestříhané, zkrácené...jakoby film měl původně mít tři hodiny a producenti řekli...Ne! bude to jen dvouhodinovka. Režisér byl největší peklo filmu, je od toho aby vedl...a mě prostě připadalo že by to takto natočil klidně i Filip Renč. Tím ovšem nemyslím, že by nebylo fajn jak se film odehrává jakoby pomalejším tempem...předpokládám že je to nástinem podobnosti s Vetřelcem(budování atmosféry) a tudíž toto beru. Film se mi líbil, byl chvilkami správně hororový, jen prostě tak strašně nedotažený že nemůžu dát zdaleka takové hodnocení jaké jsem ve skrytu duše před zapnutím filmu plánoval. 75% a to jsem ještě hodný. Ps.: I tak by mě zajímalo zda se někdo nezbláznil že má být 2 díl...na to budu čekat skutečně s očekáváním...nebo vyděšený? uvidíme. :)) Po čtyřech letech musím dodat, že jsem byl skutečně až moc hodný... byla to nuda, nebyl to horor ač jsem si to mladší snažil namluvit a režisér(scénárista) se to snažil udělat "alá" 80tky a nešlo to..nejde to! Zoufalý pokus s neherci...Chci Vetřelce! dám si dvojku.

Slimák (2006)

Jak tohle může mít jen 59%? Jsem šokován a zhnusen, film pro mě za plný počet a doporučuji všem kdo mají rádi nechutné hororové komedie :))

Skrytá identita (2006)

Nasledováno konečně po 6ti letech, leč s českým dabingem takže nejsem úplně z to posoudit herecké výkony. Nicméně i tak jsem viděl že DiCaprio a Nicholson jako vždy bezchybně...u těchto dvou by mě spíše překvapil opak. Ale na tomto snímku bylo vidět že režisér není jen někdo kdo sedí na židli, protože prakticky všichni herci ze sebe vydávají maximum a je to znát. Příběh je vlastně klasická gangsterka, zlí mafiáni proti hodným policajtům...jeden z hlavních "hrdinů" infiltruje mafiánskou organizaci z řad policie a druhý "hrdina" se právě naopak vetře do policejních řad. Tito dva se snaží odhalit "skrytou identitu" toho druhého pro své "šéfy" a můžu jen říct že to nedopadne nijak skvěle. Bohužel tím pádem nedopadl skvěle ani pro mě a přes ty všechny klady prostě film pro mě není tou supr podívanou jako pro většinu z vás. Pro mě tak na 65%.

Avengers (2012)

Co očekávat od filmu kterému předcházelo několik dalších, kde každému z hlavních hrdinů byl dán prostor aby ho divák poznal, pochopil jeho jednání a oblíbil si ho. Co očekávat od filmu který všechny tyto hrdiny dá po několika letech příprav do jednoho týmu a rozjede to ve velkém? Absolutní bombu a trhák roku snad pro každého chlapa. Netěšil jsem se na to..opravdu ne, trochu jsem se i bál, ale tato 2 a čtvrt hodinová akce za to opravdu stála! Výborně napsaný příběh který každému z hlavních postav dá dost místa, ale zároveň si mohou navzájem se svými schopnostmi vypomoci, což je hlavně vidět v závěru. A tak se stalo že dobrý scénář a tuna známých a dovoluji si i říct nejlepších herců dneška dopomohla naprosto neznámému režiséru k výbornému filmu(režisér hold asi není až zas tak důležitý). Málem bych zapomněl na strhující hudbu a na něco co v podobném snímku nesmí chybět...: Ničení New Yorku :-D Už teď se můžeme těšit na druhý díl (také aby ne když za pouhých 10 dní v kinech měl tento první vyděláno přes miliardu amerických dolarů). Uznávám že je to zajímavější spíše pro pánské publikum ale nemůžu jinak než plný počet. Opravdu povedený nářez kde jsem se za celou dobu nestihl ani na chvilku nudit a můžu jen doporučit. Po třech letech...pořád 5*.

Sněhurka a lovec (2012)

Předně chci říct že jsem se opravdu snažil dívat nezaujatě i když když jsem zjistil kdo v tom je hlavní hrdinkou, leč zjistil jsem že můj názor na ni není ovlivněn jen přiblblými upírskými filmy, ale je opravdu tak strašně nesympatická, nehezká a neumí hrát. Zbytek herců ale není zřejmě vybrán jen proto aby dívkám vlhly oči(nebo hůř) a tak je tu několik výborných hereckých výkonů v čele se skvělou Charlize Theron jako zlou královnou a chlapem se skvěle našlápnutou kariérou Chrisem Hemsworthem. Nicméně toto měla být pohádka? fantasy? nebo horor? Připomínalo mi to něco mezi klasickým Nekonečným příběhem a pár dalších temných fantasy filmů... Hudba je strhující, efekty taky ujdou..jen ty podivnosti co se hlavní hrdince zjevují si příště zhoubovaný režisér může nechat. Nevím proč se o tom tolik mluvilo, osobně si myslím že je to těžký průměr a Sněhurka ze stejného roku http://www.csfd.cz/film/293007-snehurka/ je lepší, zábavnější, pohádkovější a celkově mě bavila více než tahle podivná akčně hororová jízda.

Hrůzná minulost (2012)

Tak koukat se dalo, neusnul jsem, husí kůže taky správně na nohách a celkově vzato docela dobré. Jen hlavní hrdinka opět kráva která neví že když se k ní blíží něco co může zabít tak to má zabít a až pak se ptát. A nepochopil jsem konec což mi také nepřidalo, ale dejme tomu že ho budu ignorovat a narovinu se mi líbila postava a kozenky hlavní hrdinky (ano milé soudružky feministky, sežerte mě). Tatéž slečna docela ucházejícně hrála, Casper Van Dien mě taky nezklamal...jeden obličej na každou roli a ono to, světe div se, funguje :-)) Takže sice bez prstu který překlikával hrdinčiny dlouhé tupé pohledy a kameramanovo okouzlení v architektuře bych to nezvládl, ale takto jsem si film i užil a pěkných poctivých 55% se tomu dá dát. Ps.: hudby jsem si nevšiml a znovu se na to dívat v nejbližší době skutečně nemíním. Ps2.: Slepýš se smýká po mýtině... tedy hlavní hrdinka po podlaze a to stojí za to, vyčištěná zem od krve raz dva.

Kontraband (2012)

Kterak si partička zločinců a vyvrhelů zajede do Panamy pro falešné peníze a drogy, protože se zapletli ještě s horší bandou zločinců. Koukat se na to dá, ale už jsem podobných zlodějských filmů viděl tolik že se prostě neubráním srovnání a s těmi kvalitnějšími prostě tenhle film v čele s Wahlbergem(opět nehrajícím) nesnese. Výborný byl Giovanni Ribisi (bratr postavy Phoebe z Přátel. Ale vyšinutý feťák se vždy hraje lépe než kladná role. Takže opravdu jen průměr.

Pařmeni (2011)

Tak blbé až to vlastně bylo dobré..ale ta do nebe volající vykrádačka Pařby ve Vegas mě nedovolila dát více než 40%. I tak dobrá oddychovka. :)