Muž na hraně (2012)

Už když jsem četl námět a koukl na obsazení tohoto filmu tak mi bylo jasné že tohle by mohlo být dobré..a bylo. Promyšlený příběh který mi více než co jiné připomínal klasické thrillery jako Vyjednávač nebo Telefonní budka a po zhlédnutí můžu jen říct že se mezi tyto dva dnes již klasické snímky může hrdě zařadit. Herci vysloveně potěšili, zvláště pak i tací které jsem dlouho nikde neviděl (Ed Harris a Will Sadler). Režie neznámého (první film), leč dobrého režiséra... no vida, uvidíme další pokusy, ale tohle jako prvotina pro mě úspěch. !!!SPOILER: Scénář u filmu s vyjednáváním nebo filmu s "dokonalou loupeží" bývá složitý aby byl uvěřitelný a zároveň se postavám nedařilo až moc jednoduše...tady bylo obojí a výborně. KONEC SPOILERU!!! Já můžu jen chválit, i hudba i kamera na jedničku...a to bych si tak rád zase zanadával a něco poslal do "odpadu". No nic, kdo je na akční krimi thrillery tak se určitě podívejte.

Lorax (2012)

Nudné, ubíjející, s divnou leč uznávám že neobvyklou animací. Poselství řešené přes písně tak nesnesitelné že jsem je musel vždy začít posouvat dopředu aby zas pokračoval děj. Celkově špatné a chybělo mi v tom snad úplně vše co do takového správného animáku patří. Leč uznávám že film podporující nekácení stromů je potřeba jako sůl, takže jedna hvězda.

Chata v horách (2012)

Výborné, už po prvních minutách je jasné že tady něco nehraje a že to nebude jak tak obyčejná vyvražďovačka s duchem nebo degenerovanýma kanibalama. Klasická partička přátel (Drsňák, šlapka, intoš, zhulenec a nepolíbená) se vydají do lesa na chatu... člověk si řekne "a sakra to zas bude blbost" a ono ejhle ne! Chata je napíchnutá kamerami a jen co se mládež krapet rozchlastá, už na ně tajemní pánové z kanclu vypustí nemrtvou vyvražděnou rodinku, která jim chce vytvořit úsměv i na místě kam světlo nesvítí. To ovšem zdaleka není ta hlavní zápletka, ale dál prozradit nemůžu... v Každém případě vše je jinak než si po tomto myslíte a pokud si necháte doporučit tak se budete ještě pěkně divit. Horor který se opravdu povedl a to hlavně dík tomu že je vysoce originální ačkoliv ze začátku vypadá jako kopírka. Kdo očekává i třeba Japonského ducha, taky se dočká...kdo vetřelce...no to už snad ne, ale možná přijde i Sigourney Weaver ;-) Herci nehráli (kdo by to v hororu také očekával), ale za scénář, režii a efekty plný počet bodů a to dokonce i s tím že v jedné scéně jsem se skoro... ne, opravdu lekl a to už je co říct!

Piraňa 3DD (2012)

A aby jste to věděli tak mě se to líbilo. To bylo prostě tak neuvěřitelně blbý že jsem to po první třetině začal brát jako komedii a vyplatilo se, protože tak to evidentně bylo i plánováno a já se skvěle bavil jak krásně sežranejma lidma tak i idiotským humorem. :) David Haselhoff který hraje sám sebe je ukrutňák o kterém už dlouho víme že se nebere vážně z několika jiných filmů ale tady dokonal a naštěstí neskonal. Rybky byly, kozy byly, střílení z brokovnicové umělé nohy bylo...já si víc ani na večer přát nemohl. A to jsem si chtěl pustit horor. Za komediální horor který tu má málo procent dávám záměrně o hvězdu víc ačkoliv film byl max na 3. Přepínač na mozku před filmem do polohy "Off" a pak už jen...doporučuju! :)

Zbouchnutá (2007)

Výborný...jen prostě kdyby to nebylo tak strášně dlouhý, předpokládám že 20 minut by se jistě vystříhat dalo :) Ale páčilo se mi to...

REC 3: Počátek (2012)

Pro mě velké zklamání. Nevím kde začít... Sledoval jsem záměrně v noci, v klidu, abych si "horor" užil. To bylo úplně zbytečné. Něco bych řekl o stopáži filmu..má něco kolem hodiny a 11 minut. To by ani tak katastrofa nebylo nebýt toho že prvních 18 minut se neděje absolutně vůbec nic na co by se dalo dívat... Španělská (rozumněj cigánská) svatba mě fakt nezaujala. Poté aby se neřeklo tak se konečně objeví první hladovej a vysmátej zombík kterej skomírající zábavu začne umrtvovat ještě více. Jeho oběti nicméně jak už to tak bývá neumírají, naopak se těší ze všeobecného veselí a tak tancuje každý s každým (prostě hlad na svatbě je vždy průšvih). Ale pak to přijde, narvaný naprosto stupidní humor do hororu je prostříháván sentimentálními bláboly o lásce typu "Já vím že žije, cítím to"...ano to už se člověku chce skutečně zvracet. Když se pak hlavní hrdina převlékne za rytíře (ano opravdu brnění a palcát) a jde si to s milejma nemrtvejma vyřídit, tak už jsem jen lapal po dechu na jako blbinu se to fakt dívám. 3 roky čekání a pak jeden ze dvou původních režisérů stvoří tohle? Za půl roku má od druhého vzniknout 4ka. Vím už kdo v této dvojici byl ten horší, takže se ještě malinko budu těšit, ale tohle byl propadák. Konec vám vyzrazovat nebudu i když u tohoto by to vlastně bylo i jedno. Režisér vykradl co se dalo(i Planet Terror od Rodrigueze)..už jen za to by se měl stydět. Citování půlky bible mě také nenadchlo jako "zaplaťpánbůh" ateistu. Velice nedoporučuju...paradoxně americké pokračování jejich Remaku je lepší: http://www.csfd.cz/film/283239-quarantine-2-terminal/ : Jedna hvězda jen za Zombie.

Není kam utéct (2011)

Pěkné záběry na přírodu, pěkná hlavní hrdinka, pěkná zápletka, pěkné akce a velice škaredý nicméně charismatický Karel Roden v tomhle Britském vyvražďovacím thrilleru :-)) Po první půl hodině se to pěkně rozjede a když pominete to že hlavní hrdinové jsou parta kreténů (poběžím jen tak jiným směrem než zbytek party a to ještě otevřeným terénem abych se nechal zastřelit), tak se mi to skutečně líbilo. Trochu béčko, ale stejně 70%. :)

Království pavouků (1977)

Pro mě ne příliš hodnotitelný film. Nasledováno cca. v pěti letech a teď po 25 letech a 7-8 rocích hledání znovu. Herci nehrají nic moc, scénář taky kulhá na všechny čtyři. Ale to nic neznamená...z těch pavouků (a to mě normálně nevadí) jde ve filmu opravdu hrůza a tak druhá polovina filmu opravdu jako horor funguje. Bál jsem se a fandil hlavním hrdinům..a o tom to je hlavně. Ps.: nedoporučuju milovníkům téhle havěti protože ve filmu (pochopitelně bez počítačových efektů) je jich zabito různými způsoby minimálně sto. :)) Klasickej horor co opravdu stál za to čtvrt století dlouhý čekání...a ta závěrečná scéna..laskomina!

Alej zatracení (1977)

Prostě vynikající... výborné herecké výkony a efekty které prostě byly zajímavé a snad možná i umělecké. I ten jekot hlavní hrdinky a chlap sežrán brouky stejně jako jiný postižený radioaktivitou...prostě vše co k takovému béčku patří! Já jsem si skvěle odpočinul a mrzí mě jen že už se podobné věci co bych ještě neviděl nevyskytují.

Útěk z MS-1 (2012)

Kdyby to nebyla tak okatá vykrádačka snad každého scify a vězeňského filmu (Útěk z New Yorku je jasný) tak by to bylo na plný počet. Výborná akční jízda a Guy Pearce jako drsňák... kroutil jsem hlavou celý film, ale fungovalo to!