Železný obr (1999)

Brad Bird je genius. Skloubit příběh tak, aby zaujal malé dítě a zároveň připoutal k obrazovce i odrosteljší publikum je umění. Stejně tak je umění namích koktejl, který zachutná filmovému laikovi a zároveň pohladí u srdce každého fajnšmekra fůrou filmových odkazů. Výborný příběh, povedená animace, naprosto geniálně vykreslené prostředí studené války na pozadí. K tomu povedený dabing. V době, kdy se setkáváme vesměs jen s animáky pro děti, které dospělé pobaví jen ztřeštěným humorem, je podobný film, u kterého se chvilku smějete, chvíli jste napjatí jak struna a chvíli se vám chce brečet smutkem, naprostým unikátem. Bravo pane Birde!

Červený pás (2008)

Tohle je prostě úžasné drama. Nevím co bych k tomu řekl. Úžasný výkon Ejiofora, bombasticý scénář i povedená režie. Gradace, hudba, zvuk, kamera. Prostě vše je příjemné. O tomto film jsem vůbec nic nevěděl a narazil jsem na něj ani nevím jak. A této náhodě jsem nesmírně zavázán!

Soudný den (2008)

Kombinace Vetřelce 2, Mad Maxe, středověkého dobrodružňáku a šíleného trashe. Výborné akční scény, povedená kamera i hudba. Ani scénář a příběh by nebyl špatný. Co mě ale totálně zničilo, byla scéna, kdy dvánáctiválcový drak se 400 koni pod kapotou a zrychlením z nuly na sto za 4,5 sekundy nedokáže ujet tlupě 60 let starých vehylků a samohybů. Moh jsem se utrápit při scéně s automobilovou honičkou, fakt že jo. Ale natočená byla dobře...

Ať jedí koláče (1999) (seriál)

Tak se mi dostalo do rukou další super britské dílko!!!. Duo French - Saunders je naprosto skvělé, hýřící vtipem. Není nouze o výborné hlášky, gagy, skvělý scénář a bujná poprsí. Výborný sitcom...

Boj (2007)

Nemůžu pochopit tolik negativní kritiky. Jasně, žádné pořádné hlášky, příběh je malinko koprný, do toho ne moc povedený střih a šílený konec, ale zároveň má snímek výborný spád a tempo, skvělé akční sekvence a celkem dobré zvratové pasáže. Jednoduchá akční gangsterka, která mě nezklamala a celkem jsem se bavil. Statham je ale béčkový herec a měl by se vrátit k nabušené zábavné akční jízdě z Death Race nebo Crank. Ale myslím si, že toto dílo si své 3* stoprocentně zaslouží!

Komisař Rex (1994) (seriál)

Je to tak šílené, že ani hlavní hrdina nevydrží. Jednou jsem se zasmál, když Rex popvně ukrad housku se salámem. Jednou jsem čekal, jak dopadne první díl. Pak už je to jen stále se dokola opakující kravina.

Tarzan (1991) (seriál)

Äno, koukal jsem na to! A docela se mi to líbilo.

Daktari (1966) (seriál)

Clarence, Judy, pár lidí a naprosto šílená znělka. Když si tak projíždím strojem času, tak mi to připadá, že jsem asi celé mládí strávil u TV.