Muž zvaný Kuráž (1979) (seriál)

Skvělé téma a dobře zpracvané. Dost mě zarazilo nízké hodnocení, které je ale spíš odrazem stáří filmu - přeci jen je těžší hodnotit dnešní perspektivou film roku 30 let straý film. Každopádně doporučuji.

Pojedeme k moři (2014)

No, nechci kazit radost všem dětem, které se na filmu podíleli. Ale prostě je to fakt blbě udělaný film. Herecké výkony jsou tristní. Snad každá věta je přehrávaná. Chápu že to tak trochu mělo být, ale o bylo fakt moc, prostě si myslím že spíš neumětelstvím než záměrem hrát hraní. Děj šílený - nedokoukal jsem to, nešlo to vydržet. Hvězdičku dávám za nápad, který byl ale bohužel zmrhán a druhou za téma handicapovaných, které má smysl otevírat a podpořit. Každopádně totální ztráta času - koukat z okna nechat myšlenky plynout vás naplní stokrát víc než tahle konina.

Díra u Hanušovic (2014)

Hodně slabý, povrchní a nudný. Tenhle film staví na jediném postřehu a tím je už stokrát podobně vystižené buranství. Ano, realita českých vesnic je leckdy taková. No a? Škoda že se tvůrci nepokusili říci i něco víc.

Zejtra napořád (2014)

Tak teda klobouk dolu. Skvela hudba, kamera. To jsem u českého filmu dlouho neviděl a neslyšel. Bylo to napínavý a ihodně vtipný - např. honička s Rudou v metru co končila tou kočkovanou a pak famózním pádem atd. To jsem se fakt pobavil. Navíc mě ten film sednul i obsahově a hloubkou. Prostě neuvěřitelně dobrá kombinace existenciality, vtipu, estetiky... moje volba pro Českého lva.

Něžné vlny (2013)

Hlavní pocit - trapné. Ne moc, ne že by to člověka nějak uráželo. Ale bylo to jen těsně nad úrovní Trošky a jeho kýčovitých vesniček, kde stále svítí sluníčko a všechno je tak prvoplánovité. Hodně tomu přidávala ta jedovatě sladká a přihlouple líbivá hudba, která bezohledně přeráží všechny scény falešným odérem pohody. Emočně je tak film naprosto plochý, jako by autorům záleželo na tom, držet vás pořád v takové přiblble se usmívající grimase, ačkoli se mnohdy jedná o situace s potenciálem vzbudit emoce, vlastní úvahy, vzpomínky. Nejhorší je ale trapná bagatelizace demostrace na Národní. To bylo fakt moc a hodně se překonávám, abych se nepoblil.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Velké zklamání. Skoro každá scénu jsem trpěl jak dopadne a končila skoro vždy trapně. Hvězdná herecká sestava neměla šanci zachránit idiotský scénář a dialogy. Postavy tak herci spíš karikovali, což prostě nefunguje. To je lepší se kouknout nějakou plochou Troškárnu než na tuhle zoufalost. Hvězdičku dávám jen za kostýmy a zvukový efekt při nepodařeném kouzlu.

The Lifeguard (2013)

Příjemný překvapení. Na nic si to nehraje, minimum blbých scén, za to spoustu opravdových situací ze života, který nejsou ujetý do zbytečných klišé. Ten film si nedává moc ambic, zbytečně se nezatěžuje hudbou, scénou atd. Ale jen tak teče na škále emocí a stojí za to.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Překvapivě příjemný dílko s dobrými herci, dobrým scénářem, kamerou i hudbou. Taky oceňuji výběr míst natáčení - prostě krásná živá Praha. Co tomu chybí k dokonalosti je pár nerealistických věcí jako je např. americká papírová taška, která je vpáčená do reality a pro nás tak nepřirozena... asi jako další scéna - dětská oslava se spoustou dětí, balónkama a chlápkem, co griluje. Každopádně dobrý.

Jeden musí z kola ven (2011)

Nuda, nuda, nuda. Film je plný patosu, scény jsou kýčovité, nepřesvědčivé, prvoplánovité. Tajní agenti jsou rozpoznatelní na první pohled, mají nezajímavé charaktery. Zápletka je směšná, no prostě nechápu, jak mohl tenhle film dosáhnout takového hodnocení. Tolik filmů na toto je o tolik lepších! Každopádně doporučuji neztrácet čas ani peníze.