Temný rytíř povstal (2012)

Kýčovitý film bez žádné myšlenky, nebylo snad nic, co bych už neviděl jinde. Na první pohled byl vidět i nesourodý scénář. Nesmyslným scénám byly věnovány dlouhé minuty, zatímco podstatná témata byla podána zkratkovitě na hranici srozumitelnosti. Myslím tím např. zdlouhavou úvodní scénu bitky v letadle a naopak sekvenci přebírání moci nad městem. Zase se mi ale líbilo, že americký policajt na konci zahodí svůj odznak jako gesto odporu proti systému. Tak aspoň něco..

Konfident (2011)

Každý film o totalitě má u mě předem body navíc. Ale Konfident má k dobrému filmu daleko. Zbytečně v něm autoři nahňácali snad všechna témata, která se dala - perzekuovaný kněz, bratro-zrada, disent prolezlý špicly, esenbák, který zjistí, že práská na souseda, paneláky, psycho doma, nevěra, zastrašování, blbý soudruzi, vydírání nepřijetím na vejšku, komprimitace všech, domácí odposlechy... je toho tolik, co nám měl film dát, že se to nedalo vylíčit jinak, než ve velkých zkratkách, které dělají film dost nedůvěryhodný a vyumělkovaný. Méně je někdy více..

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Seriál pro ty, kteří mají rádi psychoterapii, Yaloma apod. Moc dobře zahrané, výborně vybraní herci. Zvlášť oceňuju českou adaptaci i přes to, že je seriál podle izraelské předlohy je vhodně upraven na českou realitu, takže vám připadá blízký.

V peřině (2011) odpad!

Jeden z nejhorších filmů - takový, u kterých trnu každou minutu nad trapností. Doslova protrpěný čas, kdy si říkám, že kdybych koukal do zdi, udělám líp. Herecké výkony vyumělkované. Písničky jak ze spartakiádních dob - nikdo z tvůrců od teď nemá právo kritizovat jakýkoli taneční výkon nebo choreografii nebo text písní - tvůrci jsou na dně. Tenhle film by se ujal možná v Boratově vesničce.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Velice amatérské výkony herců, i těch již zkušených, až člověk trne, jak trapné to je. Velice nekvalitní postsynchron a o úrovni animace ani nemluvně. Nehledě na to, že byla místy zbytečná. Postava animovaného chlapce by byla mnohem lepší, pokud by byla zahraná. Vcelku bohužel jen další špatný rodinný film.

Protektor (2009)

Velmi dobre provedene, zajimave zamerene na psychiku spis nez na samotnou historii. Vyborna hudba, scena i herecke obsazeni.

Strážci - Watchmen (2009)

Strasna slatanina.. chvili jsme myslel, ze je to parodie, ale bohuzel nebyla.

Dobře placená procházka (2009) (divadelní záznam)

Mě se to prostě nelíbilo. A to asi kvůli J. Suchýmu, který byl pro mě moc kýčovitý. Jediné, co se mi nakonec líbilo, byla scéna.

Vzhůru do oblak (2009)

Cením téma, vtipné scény. První část je moc pěkně pojatá a docela mě dojala :) Chvílema hluchá místa. Rozhodně ale doporučuju. Pohodička.