Zločinec (2008)

Není tam nic moc víc, než co v jiných obdobných filmech. Ale nemá moc slabých chvil a není ani příliš patetický. Lepší trojka

Předčítač (2008)

Výborný. Jemný, nevnucuje se to s ničím a jen citlivě vsouvá neobvyklý náhled na komplikovanost lidské psychiky, dobra a zla.

Zobani (1993) (TV film)

Asi to tak nějak bylo :( generace nasich otcu........bud byli ti nahore (ble) nebo ti dole (no poteš..)

Valčík s Bašírem (2008)

Výborné! Mimochodem, ukázka terapie postraumatického syndromu.

Nouzový východ (2008)

Výborné po všech stránkách. Souhlasím ale i s kritikou tuším na Respektu, kde bylo upozorněno na trochu rušící výpravu svou polopatičností. Scéna mužů v oblaecích a kloboucích by mohla být obrazem sama o sobě. Občas je fakt, že to člověka odpoutalo od jinak moc vydařeně zachycenéých psychologických hrátech.

Valkýra (2008)

Velkofilm bez špatných scén, ale s málo vynikajicími. Nic neočekávejte a nechte se nést pěknou výpravou :) Navíc je myslím dobré ukázat, že to nebylo za 2.sv.války tak jednoduché, že cšichni Němci byli zrůdy. Mnoho lidí se dostávalo do situací, na které nebylo připraveno a jednou to bylo v kruhu Hitlera a jindy mezi odbojem. Je dobré tyhle stereotypy nahlodávat.

Venkovský učitel (2008)

Jestli bylo záměrem, aby to ukázalo jak se čas na venkově vleče a při tom se řeší každodenní problémy, ale tak nějak spjatě s přírodou, tak to bylo nepřesvědčivé. Ta jiná realita času na venkově nebyla důvěryhodně zachycaná. Polopatisticky a nedůvěryhodně bylo každý den něco jiného... seno, jahody, voda, oheň.... A při tom řešení velkých problémů: můj muž umřel. Bil mě, podváděl, chlastal.... klišé na klišé.

Beaufort (2007)

Výborný film zachycující psychiku armádní jednotky bránící kopec na Libanonském území. Věrně vystihuje každodenní realitu. Nenásilně a bez klišé poukazuje na nejasnou smysluplnost akcí, při kterých umírají lidé a při tom již o nic nejde, z kopce se má jednotka beztak za pár dní ztáhnout... Vzpomínal jsem na tenhle film při Tobruku, který se mi zdál oproti Beaufortu jako taková dětská představa plná klišé, omšelých drsných scén a citlivého "chlapáctví". Zatímco Marhoul o válce romanticky sní, scénárista Beafortu popisuje vlastní příběh a je to znát.