Čekání na Patrika (1988)

Crazy teenegerská komedie, na které je sice sakra patrný zub času, která se nevyvaruje laciností, nicméně v určitých fázích dokáže celkem pobavit.

Krajina s nábytkem (1986)

Poslední hvězdička v mém hodnocení je asi nejspíš za to, že se jedná o film český. Ale rád jsem ji dal. A ještě radši bych byl, aby české filmy byly tak dobré jako Krajina s nábytkem. Výborný Vladimír Javorský v hlavní roli. Líbil se mi i Evald Schorm.

Austrálie (2008)

Kdyby Baz Luhrmann ušmiknul film někde těsně za půlkou, bylo by všechno celkem OK. Žádný zázrak by se sice nekonal, ale aspoň by člověk viděl pěkné obrázky. Sice mi i v této (lepší) první polovině filmu neseděl styl s prvky jako vytrženými z Moulin Rouge (v kontrastu k závažnosti problému rasismu v Austrálii a v neposlední řadě také k tématu války), ale dívat se na to dalo. Bohužel druhá polovina filmu je nuda o ničem. Ani Nicole zde nepředvádí nic moc. Pro mě zklámání od režiséra mého asi nejoblíbenějšího muzikálu.

Hladoví medvědi (2008) (TV film)

Nemám rád dokumenty, kde 50 % mluveného textu tvoří neustále se opakující hlášky typu "Podívej, jak ty žebra drtí!!!", "Je neuvěřitelné, jak je velký!!!" apod.

Metallica - koncert v Nimes (2009) (koncert)

Nadupaná mašina, která jede svým precizním strojovým tempem do cílové stanice. Pěkná lokace, výborný koncert!

ZOH Albertville 1992 (2005) (TV film)

Průměrné zpracování oficiálního filmu o ZOH v Albertville. Takový sumář výsledků, nic víc.

David Beckham (2008) (TV film)

Zpočátku se zdá, že se jedná o klasický dokument, který se zaobírá celebritní stránkou osobnosti člověka a jeho profesní stránku jaksi nechává stranou. Postupem času se ale tvůrci přece jenom snaží do té bubliny proniknout a vysvětlit, proč u Davida Beckhama je ta bublina větší než u jakéhokoli jiného fotbalisty. Hraje tam roli více faktorů.

Směr Asie (2006)

Obdivuhodný kousek mladého páru, který se vydal na strastiplnou cestu v sedle svých kol. S omezenými zásobami jídla, pití a peněz zvládli asi 8000 km z Mongolska k moři do Indie. Film obsahuje z poloviny filozofování obou aktérů nad tématy jako život, vztah dvou lidí atd., z poloviny pak pokusy o popis oblastí z přírodního a sociálního hlediska. Přestože je vše točeno amatérsky, tak to filmu (a tématu) svým pojetím svědčí.

Neuvěřitelné lidské tělo (2007) (TV film)

Nadupaný dokument, který na své stopáži nemohl ukázat víc, než kolik toho ukázal.