Dopisy z cely smrti (2008) (TV film)

Silný TV dokument na silné téma. Nebýt těch "hraných" scén, uvažoval bych i o maximálním hodnocení. Nevím, co to je za módu, používat tyto berličky.

Neviditelné děti (2005)

Tanza - ***, Blue Gypsy - ***, Jesus Children of America - *****, Bilu e Joao - *****, Jonathan - **, Ciro - **, Song Song and Little Cat - *****. Určitě dobrý projekt k zamyšlení, proti lhostejnosti, k uvědomění si hodnot atd. Nejvíce se mi líbil Spike Lee a jeho příběh malé Blancy, která díky nemoci může na život, který většina ostatních považuje za normální, zapomenout. Bilu e Joao byl takový svěží příběh dvou (zřejmě sourozenců), kteří se celý den dřou s nejistým výsledkem, aby jim pak na konci celého dne vinou všech možných příživníků zbylo pár drobných. Pěkný by i poslední příběh Johna Woo o kontrastu mezi "bezstarostným zajištěným životem" a každodenním bojem o přežití a touhou po tom základním, co většina lidí považuje za samožřejmé. Ostatní příběhy mě až tak neslovily.

Báječný Fantozzi (1986)

Platí prakticky totéž jako u Malérů dvojky. Trapné a zbytečné pokračování. Kupa recyklovaných vtipů, které už jako opakované nejsou vtipné.

Ženy v ofsajdu (1971)

Nejvíc se mi ve filmu líbily "výpravné" scény z fotbalových stadionů. Řada dnešních filmů nedosahuje takové úrovně v tomto hledisku. Jinak hodnotím film jako průměrnou oddychovou komedii, která neurazí, ani nenadchne.

A co Bob? (1991)

Fajnová komedie s výborným Billem Murrayem na pomezí tří a čtyř hvězdiček. Vtipných situací je zde opravdu hodně. A ve všech je právě Bill Murray, resp. postava, kterou hraje. Čtyři hvězdičky nakonec nedávám, protože je to přece jenom až moc americká (tuctová) šablona.

Nejlepší ženská mého života (1968)

Výborné Sovákovo "přemýšlení nahlas"! Opravdu jsem se jeho poznámkami, komentáři a připomínkami bavil. Jako by zde čerpali inspiraci tvůrci filmu Alfie ( http://www.csfd.cz/film/134869-alfie/ ). Za zmínku stojí také herecký výkon Mileny Dvorské, která zde do své role neuvěřitelně pasovala. Milé překvapení od televizně vypadajícího filmu, od kterého člověk nic moc nečeká.

Zajati v Angole (2009) (TV film)

Zajímavý dokument o útrapách českých lidí v africké Angole. Další z řady filmů na téma "pro civilizovaného evropana nepochopitelné události v Africe".

Vyprávěj (2009) (seriál) odpad!

Hrozný vizuál a debilní z paty vycucaný dialogy zapříčinili to, že tento seriál odsuzuji a nehodlám marnit čas jeho sledováním. Od České televize čekám víc než další z řady přiblblých seriálů.

Všichni musí být v pyžamu (1984)

Nejvíc na celém filmu mi pobavily situace kolem zdravé stravy a vegetariánství hlavního hrdiny. Na svou dobu musely být tyto názory velice progresivní a taky z nich plynula řada vtipných situací. "Žerete mrtvoly!" :) Výborný František Husák.

Tetinka (1977) (TV film)

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem viděl tak nepříjemnou a nesympatickou postavu, jako byla Tetinka.... :)