Příběhy slavných - Ecce homo Šebánek (2009) (epizoda)

Povedený dokument o zajímavém člověku. Pro rodinu Šebánků musel být život "Homolkovi non-stop" :). Historky si v ničem nezadají s nejlepšími kousky z filmů, kde Josef Šebánek hrál.

Florenc 13,30 (1957)

Divadelní komedie na čtyřech kolech. A nutno říct, že celkem povedená. Hlavně díky notné dávce originality. Heslo "společně to dokážem" sice kazí dojem. Ale já i toto vnímal jako parodii.

Jay-Z: Americký raper (2004)

Průměrný dokumentokoncert o průměrném interpretovi. Ještě, že si na pódium zve hosty, jak na běžícim páse. Protože jinak by to byla nuda, nuda, šeď, šeď. Raději si pustím 10x třeba Beastie Boys Live in Glasgow 1999 ( http://www.youtube.com/watch?v=SbE9dyghbUE ) než jednoho Jay-Z-ho. Nevidím u něj zde nic nového, nic zajímavého a ani žádnou energii.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Škoda, že se tento projekt nemohl realizovat. Tato věta asi nejlépe charakterizuje to, co se mi během filmu a po něm honilo hlavou. Pokud jde o film samotný, tak ten je přesně takový, jako jsem ho čekal. Se všemi těmi nedostatky a nedokonalostmi v nácviku jednotlivých čísel M.J. Přesto zvuk v kině výborný, hudební stránku věci si člověk užije. Snad jen Scream mi tam chybělo. Jednotlivé songy v syrové podobě jsou proloženy zajímavými pasážemi: Cesta k perfekcionismu, casting + trénink tanečníků, tvorba videí k připravované tour a další. Vše působí, jako by už od začátku byl záměr nějaký takový tvar z příprav tour vyprodukovat. Nejde o žádný Michaelův životopis - nic takového. Jde pouze o přípravy na velkolepé tour. To jsem čekal a to jsem dostal. Byl jsem naprosto spokojen s touto návštěvou kina.

Čintamani & podvodník (1964)

První povídka - ***. Druhá povídka - ***** (především díky naprosto skvělému panu Sovákovi! Recidivista v jeho podání nemá chybu.).

Nevěsta k zulíbání (1980)

Nečekaně mile a pozitivně působící film z osmdesátých let o vztahu na pracovišti, který se z ryze pracovního jednoho víkendu mění na milostný. Hodně kontrastně na mě působil život ve městě a na slovenské vesnici. Vůbec "slovenská" pasáž se mi (nejen) kvůli krásným exteriérům a odlišné (uvolněné) atmosféře hodně líbila.

Mravnost nade vše (1937)

Musím ocenit především "nadupanost" této české komedie. Koncentrovaná jednohubka, řekl bych. Jednotlivé zápletky by vydaly na seriál. Tady je máme v necelých 80 minutách. Docela kontrast při srovnání s valnou většinou dnešních komedií (a filmů obecně).

Země krásná neznámá (2006) (seriál)

Chytrého popostrč, blbého kopni. Další z řady dokumentů, který ma za cíl sdělit divákovi "Nechovej se k přírodě jako prase". Snad aspoň některým dokument otevře oči. Protože každý by měl začít u sebe. Musím ocenit výbornou vizuální stránku.

Taková normální rodinka (2008) odpad!

Brutální znásilnění názvu "Taková normální rodinka". Opravdový hnus. Původní idea snížená na úroveň Kameňáku.

Ivetka a hora (2008)

Většinu z tohoto dokumenty tvoří z mého pohledu bláboly. Ani jsem neměl sílu pořádně ty bláboly vnímat a hledat v nich smysl. To už zajímavější pro mě byl pohled "Jak se žije na severovýchodním Slovensku" (mluva, zvyky atd.). Ale to asi nebylo smyslem a cílem filmu.