Bang, bang, seš mrtvej! (2002) (TV film)

Zprvu standardně vypadající film ze středoškolského prostředí nabere otáčky a poskytuje zajímavý pohled, zabývající se problematikou, že se často řeší důsledky, ale tak nějak se pozapomíná na příčiny. Skvělá je z tohoto pohledu scéna, kdy je hrdina vyslýchán před jakousi policejně-školní radou a jeden z učitelů pustí ostatním video, které již dříve Trevor Adams natočil. Příjemné překvapení na poli TV zábavy. Příště bych to dal radějí až v půl třetí ráno, aby se na to náhodou někdo nekoukal :)

Habermannův mlýn (2003) (TV film)

Velice zajímavý dokument na téma poválečného odsunu němců. Na mě moc kontroverzně nepůsobí, protože jsem si pročítal názory odsunovaných němců a v některých věcech jim i rozuměl. I zde se ukazuje, jak "obyčejný" člověk je až na posledním místě a jak nesmyslně věci se před, během a po válce děly. Jsem zvědavý na filmové ztvárnění tohoto příběhu, které se chystá na tok 2010.

Když se slunci nedaří (1995) (seriál)

Vcelku sympaticky a přes své téma velice optimisticky působící český seriál. Takhle bych si nějak představoval oddychové seriály. Ne tu současnou "tvorbu".

Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Atmosféra - to je pojem, na který si vzpomenu, když někdo řekne název tohoto filmu. A taky je to hlavní důvod, proč dávám tomuto depresivnímu filmu čtyři hvězdičky. Myšlenkou film není prázdný. Právě naopak. Dá se z něj hodně vyčíst.

Řetěz (1981)

Přistupoval jsem ke sledování tohoto filmu jako k další z řady socialistických krimošek, kde se občas stává, že v půlce sledování vzdám, poněvadž není o co stát. Ani zde mi to zezačátku nepřišlo nijak extra. Hodně mi neseděl do své role po celou dobu filmu herec, který hrál vyšetřovatele. Nicměně časem chytl děj docela luft a na světe byla vcelku zajímavá zápletka. Dokonce se stalo to, že mě skutečně zajímalo, jak to dopadne. A to už je co říct. Myslím, že jde celkově o lehounce nadprůměrnou produkci té doby. Kvalit např. Polákovy "Hry bez pravidel" však ani zdaleka nedosahuje.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Pro mě teda veliké zklamání. Ja uznávám, že vytvořit takový animák (navíc s omezeným rozpočtem) je asi pěkná fuška. Nicméně to nemohu brát jako polehčující okolnost ani náhodou. Tenhle film je po dějové stránce naprostý nesmysl. Lopotná snaha o to, jít s dobou, film ještě více sráží (trapné hlášky na půl huby). Víc nemám co napsat. Čekal jsem víc.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Kdo se chce u seriálu nejen pobavit, ale i se něco dozvědět z poměrů 19. století u nás - má tu možnost. Toto nadčasové dílo bych asi pouštěl dětem ve školách. Nejen po dějepisné stránce je však seriál přínosný a povedený. Herecké výkony a děj gradovaný k vrcholu, kterým je scéna s Bornem a jeho synem + následná premiéra Smetanovy Libuše v Národním divadle ... na tom jsem si smlsnul. Výborné!

Příběh Concordu (2002) (TV film)

Dokument, obsahující řadu zajímavých informací ze životopisu tohoto nadzvukového dopravního letadla. Část dokumentu tvoří fakta kolem vzniku, provozu a konci Concordu. Část tvoří pohled na Concord a jeho pád ve Francii očima provozovatelů restaurace a hotelu, na jejichž pozemek letadlo v roce 2000 spadlo. Jediné, co mi přišlo na dokumentu nezvládnuté, byl jeho "ustřihnutý" konec.

Kati a blázni (2009) (TV film)

Přesto, že jsem podle popisu od filmu čekal úplně něco jiného - příběhy obyčejných lidí - tak na mě dokument velice zapůsobil. Jedná se sice spíš o takovou mozaiku, než rozebrání jednoho konkrétního tématu, přesto dokázal fakta a hrůznost té doby zdařile vyobrazit.