DoktorKA (2014) (pořad)

Idea a obsah v pohode. Ale to estradni provedeni s umelohmotnym smichem a potleskem?

741 690 + 1 Jágr (2015) (TV film)

Od neceho, co je prezentovano jako dokument, ocekavam vic nez sestrih zaberu ze zapasu + trochu te omacky kolem.

Na cestě (2015) (TV film)

Audiovizuální vložka a-la Coldcut "Timber" byla velice povedená!

Ostrovy zapomenutého klidu (1990) (seriál)

Nektere dily jsou povedene a zajimave. Jine jsou nudne. Retro naucny styl z pocatku 90. let se mi docela libi. V te zaplave hypermodernich dokumentu vc. vsech pozitiv i negativ pusobi jako osvezeni. I kdyz pro nekoho mozna exoticky.

Krušné domovy (2009) (TV film)

Takove tema by si zaslouzilo delsi stopaz. Co se da na 17ti minutach ukazat? Par stripku. Nic vic...

Bůh masakru (2011)

Zpočátku mě tento záznam divadelní hry dost nudil. Po nějakých 20-30ti minutách jsem uvažoval, že svůj čas věnuju něčemu jinému. Pak ale (po jedné šavli) děj dostal grády a příběh se vyvinul do pěkný vrtule. Na pomezí tří a čtyř hvězd u mě. Dávám 4 za ten spád posledních cca 30 minut.

iGenius: Jak Steve Jobs změnil svět (2011)

43 minut je asi málo pro životopis takové persony. Z toho pramení zkratkovitost dokumentu. Prostě nebyl prostor pro nějaké technické detaily a pitvání věcí. Ale postupem času mi při sledování docházelo, že sleduji dění víc a víc z odstupu. Jako bych zkoumal více obal než podstatu věci. Na druhou stranu to možná souvisí a souzní s filozofií apple... :) Takže je to vlastně stylový.

Hranice bez hranic (2012) (pořad)

Na tomto dokumentárním cyklu mě nejvíc zaujala kamera a vůbec celé vizuální pojetí. Opravdu pěkné obrázky občas k vidění.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Parádní one man show, kdy J. Dušek za 2 hodiny nesleze z pódia ani při hudební vložce. Zaujalo mě, jakým způsobem lze velmi zdařile skloubit věci vážné k zamyšlení s humorem.