jOBS (2013)

Tento portrét Steva Jobse na mě působil dosti zkratkovitě a povrchně. Jakoby představoval tak 20 % podstaty věci. Už jsem viděl lepší film(y) na téma.... K Applu ani Stevu Jobsovi nemám žádný vztah. Ale taková osobnost, která tak velkým způsobem ovlivnila svět, si, myslím, zaslouží víc než průměrný snímek.

Tchyně (1985) (TV film)

1. dil ****. 2. dil **+.

Pečený sněhulák (2014) (pořad) odpad!

Jediný povedený vtip prvního dílu byl až při závěrečných titulkách - ten se sněhulákem, který se napil horkého čaje. Nesrovnatelně vtipnější než celý tento pořad byla Kohákova promo-návštěva v pořadu Sama doma (1.9.2014). :)

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Perfektní zpracování trabanto-fiatovo-jawové cesty Jižní Amerikou. Český humor koření humor Made in Poland and Slovakia. Natáčet toto road-doku-movie muselo být docela složité a je vidět, že si tvůrci dali záležet. A zároveň měli z čeho vybírat (pokud jde o natočený materiál). Jako třešnička na dortu působí povedené audiovizuální zpracování "obálky" tohoto seriálu.

Clona (2014) (seriál)

Za mě po dvou dílech za dvě hvězdy. A nevím, jestli budu dál ve sledování pokračovat. Nepřináší mi tento seriál zajímavý obsah. Je to mnoho kamerového pohybu a filtrů pro nic. Parta detektivů/kriminalistů mi nepřijde vůbec důvěryhodná/věrohodná - spíše jsou mi k smíchu. Nabízí se srovnání s Případy 1. oddělení a zde Clona prohrává na plné čáře. Je to taková pěkně vypadající prázdná obálka.

Zrezivělá krása (2011) (seriál)

Některé díly jsou opravdu povedené. Třeba Ještěd, k tomu hudba Kraftwerk ... to sedí.

White Line (2012)

Audiovizuální stránka tohoto dokumentu až dech vyráží. Široké spektrum kvalitních záběrů a k tomu odpovídající hudba. Videoklip, který trvá 50 minut a neřeší pouze samotný sport, ale i spektrum lidí, kteří ho dělají (vč. jejich pohnutek). Když si vezmu, že se jedná o dokument český, tak dávám plný počet.

Heroin (1970)

Slušnej tah na bránu. Svižnej děj. Taková rychlá jednohubka. Příjemný, netrávit u povedenýho filmu 2 hodiny a více....

Diplomová práce (1996)

Ani nevím, jestli se mi někdy nějaký španělský film líbil. Po pár zkušenostech z MFF KV jsem na španělské filmy už raději ani nechodil. Tohle je ovšem jiná káva. Rukopis při hororových scénách jde znát. Postupy a jejich podobnost z filmu "Ti druzí" jsou patrné. Při sledování jsem si vzpomněl také třeba na Svítání od Stanleyho Kubricka. Podobná atmosféra. Krom toho má ten film takový jiný šmrnc (asi díky tomu, že se jedná a neUS-produkci). Jsem se svým hodnocením na pomezí 4 a 5ti hvězdiček. Vzhledem k tomu, že jsem před pár dny viděl rádobyhoror (a hroznou pitomost) "Klíč", tak dávám plný počet.