Počátek (2010)

Relatívne zaujímavý mysteriózny film, dej je však tak hlboký a zapletený, že bez dlhšej minutáže to nejde - a pokým sa človek nechce stratiť, tak má čo robiť, najmä keď je skoro všetko na jedno kopyto. To považujem za mínus, ale komu to nevadí, tak sa oplatí pozrieť.

Bulšit (2001)

Celkom podarená paródia na filmy pre tínedžerov.

Labyrint: Útěk (2014)

Relatívne celkom fajn mysteriózny alebo sci-fi film. Žiadne prevratné dielo, ale inak v pohode. Ale ako obyčajne, málo napätia, v poslednej dobe žiadny film ho nemá akosi moc. Otvorený koniec dáva priestor pokračovaniu, ale skôr mám pocit, že tvorcovia sa snažia vytvoriť a zarábať na novej sérii. Budú sa musieť veľmi snažiť, aby pokračovanie neskončilo odpadom. Hudba bola fajn.

Captain America: Občanská válka (2016)

S hodnotením som trochu váhal, pretože Vek Ultrona som ohodnotil 4* a dať rovnaké hodnotenie aj tomuto filmu, ktorý sa mi viac pozdával, by bolo trochu nespravodlivé, aj keď hodnotenie 5* je asi až príliš zhovievavé. Ale budiž, akcia dobrá, samotný konflikt medzi členmi Avengers veľmi dobrý a záverečné rozuzlenie zaujímavé. Jediná vec čo mi chýbala, bol trochu viac odolnejší hlavný nepriateľ, aj keď v tomto prípade on v podstate nebol jadrom problému, na ktorom bol postavený dej filmu.

Malé oslavy (2008)

Myslím, celkom v pohode situačný film, zachytávajúci bežné problémy bežných ľudí, ktorých finančná situácia nie je práve ružová alebo majú problémy v partnerských vzťahoch. Netreba mať veľké očakávania, nejde o nejaké veľdielo, ale kupodivu dokázal ma držať v strehu počas celého deja.

Dempsey a Makepeaceová (1985) (seriál)

Pamätám, že za čias komunizmu Dempsey a Makepeaceová bol veľmi populárny seriál, ktorý som rád pozerával. V dnešnej dobe samozrejme už pôsobí trochu staromódne, ale myslím, že to vôbec nevadí. Najlepšie je, že obaja herci Michael Brandon aj Glynis Barber vyzerajú dnes (2017) na svoje roky celkom dobre, tých +30 rokov na nich skoro ani nevidieť.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Exteriéry a kulisy veľmi dobré, postapokalyptický svet dobre znázornený, ale inak ono je to vlastne stále o tom istom. Tak hádam to bola naozaj posledná kapitola, lebo neviem, čo by v ďalšej vymysleli, aj keď na konci tohto filmu tam ešte niečo lietalo, čo by si zaslúžilo doletieť raz a navždy.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Akcie dosť veľa, efekty veľmi dobré, k dokonalosti chýbalo už len viac napätia. To som tam vlastne necítil prakticky počas celého filmu.

Velká čínská zeď (2016)

Celkom fajn fantazy film, ale viac napätia a mystiky by mu výrazne prospelo. Ale inak spokojnosť.