Vracenky (1990)

Dosť dobrý film z obdobia 50. rokov za vlády tvrdého komunizmu v Československu.

Ostrov pokladů (1987) (seriál)

Videl som to veľmi veľmi dávno, niektoré pasáže si pamätám ako keby som ich videl včera, ale zvyšok len hmlisto. Na svoju dobu celkom slušný sci-fi.

Matrix Revolutions (2003)

Matrix hodnotím ako trilógiu, takže všetkým filmom by som mal dať po 4*. Ale záveru trilógie akosi nemôžem dať viac. Síce bola akčnejšia ako predchádzajúce diely, po celý čas som bol zvedavý ako to celé skončí a so záverom som nebol moc spokojný. To hodnotenie zhodilo na 3*.

Matrix Reloaded (2003)

Pre fanúšikom Matrixu povinnosť, pre toho, kto nevidel prvý film, zbytočnosť. Hodnotenie dávam rovnaké ako prvému filmu, aj keď v tomto prípade som sa pohrával s nižším hodnotením. Prvý film mi pripadal trochu mysteriózny, čo mu pridalo na hodnotení, tento film je už viac menej len akcia.

Matrix (1999)

Konečne po dlhých rokoch som sa dopracoval k tomu, aby som si tento film pozrel až do konca. Treba však stále sledovať dej, lebo ak sa stratíte, tak je z toho hrozná zlátanina a ničomu nebudete rozumieť. Ale inak ako sci-fi o alternatívnej budúcnosti je to celkom fajn. 75%

Smrt jí sluší (1992)

Niekoľko málo poslabších pasáží, ale inak bavil som sa dobre.

Spartakus (1960)

Pre mňa ako znalca rímskych dejín je tento film z historického pohľadu priemerným odvarom. Hoci v popise sa píše, že ide o životopisný film, vo filme sa nachádza viacero historických nezrovnalostí, a aj ako vojnový film je veľmi slabý (v podstate len jedna bitka). 3*

Sněhový armagedon (2011) (TV film)

Béčkový kvázi katastrofický film o tom ako záhadná "hračka" spôsobí katastrofy v nejakom horskom mestečku. Film vhodný ak potrebujete zabiť čas.

Temný rytíř povstal (2012)

Rozhodne lepší film ako Temný rytier, viac nemám k tomu čo dodať.

112 (2006) (pořad)

Pohľad na prácu záchranárov, ktorí sa musia potýkať s rôznymi indivíduami, narkomanmi, feťákmi, problémovými Cigánmi, opilcami, ale aj ľuďmi, ktorí skutočne potrebujú pomoc. A hlášky Dr. Dobiáša sa oplatí počúvať :)