Sudá a lichá (1978)

Ďalšia z klasických komédií dua S+H, ktorú si ich fanúšikovia nemôžu nechať ujsť.

Vlak do pekel (2008) odpad!

Nerozumiem čo je na takýchto úchylných filmoch príťažlivé.

Rudá Sonja (1985)

Vlažný fantasy film, ktorý bežnému divákovi môže skrátiť čas, ale náročnejšieho diváka unudí k smrti.

Světová válka Z (2013)

Ak máte radi filmy O 28 dní alebo týždňov, a Ja legenda, tak sa vám bude aj tento film páčiť. V podstate neprichádza s ničím novým, ľudstvo ohrozuje neznámy vírus, ktorý ich behom pár sekúnd zmení na akési zombie, či skôr pomätaných šialencov. A aj v tomto prípade existuje niekoľko výnimiek, ktoré sú proti vírusu imúnne a Brad Pitt je poverený úlohou, aby zistil prečo, pretože živým ľuďom sa šance na prežitie rapídne znižujú. Už počas filmu bolo jasné, že bude natočený ďalší film, či to bude prequel, ktorý vysvetlí kde a prečo sa vírus objavil alebo pokračovanie, či sa podarí nájsť účinnú vakcínu, uvidíme. Efekty boli na slušnej úrovni, atmosféra celkom ušla, menším mínusom bola len podobnosť s filmami O 28 dní a Ja legenda (teda buď ticho, rýchlo utekaj a nájdi protilátku). Ale inak som bol spokojný a čakám na pokračovanie. Ešte by som chcel dodať, komplet celá scéna v Izraeli bola výborne natočená, najlepšia pasáž vo filme.

Intimní past (2011)

Dráma? Možno v náznaku. Mysteriózny? Slabý ako čaj. Thriller? Možno, vzdialene. Horor? No to už vôbec nie. Podpriemerný film o žene, ktorá sa nasťahuje do prenajatého bytu a spozná sa s veľmi milým majiteľom domu, z ktorého sa vykľuje úchyl. Po zistení, čo je ten veľmi milý majiteľ vlastne zač, začne boj na život a smrť, ale ten bol rovnako nudný ale zvyšok filmu predtým.

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Slabší akčný film, trochu naivný, podobný filmu Red Dawn z roku 1984, takže niečo, čo sme už mohli vidieť.

Muž bez stínu (2000)

Sci-fi s prvkami hororu o experimente s neviditeľnosťou. Efekty slušné, atmosféra ujde tiež, ale toho napätia mohlo byť trochu viac.

Hudson Hawk (1991)

Ľahká komediálna kriminálka, ktorá nejako extra neoslní, ale ani nenaštve.