Zvrácená (2021)

Cítiť na tom menej peňazí, a občas má štvalo, že pre urýchlenie deja bolo pár veci zjednodušených a tým pádom to miestami vyzeralo detinsky. No inak to bol veľmi zaujímavý horor s atmosférou, ktorá u mňa prekonáva V zajatí Démonov 3 ! Téma falošného pastiera bola veľmi dobrý nápad. Potešil aj kasting na čele s mojím obľúbencom “Neganom”, ktorému rola cynického žurnalistu sadla ako uliata. Za mňa teda najlepší horor, ktorý som tohto roku videl v kine, no veľa ich nebolo..

Duše (2020)

Čistý priemer. Ani zlé, ani skvelé...dobré.

Tiché místo: Část II (2020)

Objektívne by to bolo *** a pól, no kvalitných sci-fi hororov (a ešte k tomu v post-apokalyptickom svete) je málo, a ako ich veľký fanúšik prižmúrim oko. Veľkým problémom pre mňa boli otravné "nástupy" príšer na scénu. Bolo to tak strašne účelové, že to miestami pôsobilo až hlúpo. Oproti jednotke tak ubudlo napätia a logiky (čo je nosný pilier tejto série) a pribudlo samoúčelnej akcie (no v rozumnej miere). Posledná vec, čo mi vadila bola krátka stopáž. Putovanie post-apokalyptickom svetom si pýtalo viac bádania, odhaľovania jeho tajomstiev, nápadov či zaujímavých udalostí... Nakoniec sme sa dočkali len dvoch SPOILER... záhadných, nakazených ľudí a ukrytej komunity na ostrove, a aj to bolo odbité za 15 minút. Možno to bol zámer, no na rozdiel od jednotky to už nerobí dobrotu. Predsa len už nie sme v jednej lokalite - na malej farme. Všetko ostatné ale bolo super, alebo aspoň veľmi dobré. Herci, ich výkony, hudba, nové postavy, atmosféra sveta a hlavne ozvučenie! Navyše Cillian Murphy a Millicent Simmonds miestami pripomínali Joela a Ellie z prvého dielu the Last of Us, čo bola celkom fajn nostalgia po dobabranej dvojke :)

Armáda mrtvých (2021)

Netflix je číra esencia zla, ktorá ničí a raz možno aj zničí filmový priemysel. Jednu hviezdu dávam za to, že je to jeden z mojich obľúbených žánrov, a niektoré nápady tu boli dobré, rovnako tak aj vizuál. Inak je to ale výsmech filmovému umeniu. Zack Snyder asi načisto zošalel, keď dobrovoľne natočil tento cringe nezmysel pre ortodoxné feministky do 20 rokov

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Naozaj kvalitných hororov je veľmi málo. K tým pár vyvoleným rozhodne patria prvé dve časti "V zajatí démonov". Pochopiteľne som tak tretí diel s nadšením vyhliadal dlho pred premiérou. Začiatok bol skvelý. Úvod, vystavanie príbehu okolo satanistu, herci, hudba. A tam to aj skončilo. Stred a záver, kde to malo gradovať, naopak, upadal do priemeru bez jediného prekvapivého, originálneho, či dokonca "husinu" navodzujúceho momentu. Sklamala ma aj nevyužitá možnosť, (ktorá sa tak núkala) a to hlbšie a explicitnejšie ponorenie sa do tajov okultizmu a satanizmu. Ak by sa to spojilo s kvalitnou detektívnou vložkou (ktorá tam bola lajdácky len tak pre efekt), tak z toho mohol byť ďalší nezabudnuteľný diel.  A tak som sa nakoniec dočkal ľahko nadpriemerného, kvalitne natočeného duchárskeho thrilleru s koncom, ktorý mi pripomínal skôr seriál "Odložený prípad" ako napínavý a originálny horor z rúk novodobého majstra hororu Jamesa Wana. A to je asi aj dôvod poklesu formy. Michael Chaves nie je veľmi dobrý režisér a čudujem sa, že mu po podpriemernej, až nudnej La Llorone dali dôveru k natočeniu tak významného filmu. Darmo, James Wan vládne svojmu remeslu. Snáď sa čím skôr vráti na režisérsku stoličku Conjuring univerza a prinesie nám ďalšie nezabudnuteľné pokračovania.

Cruella (2021)

Takto sa to má robiť Disney. Ak už chcete byt woke, tak s citom, a vo filme kde to má opodstatnenie. Hýri to nápadmi, skvelým soundtrackom, snovým vizuálom a skvelými hercami. Emme Thompson by som kľudne dal aj nomináciu na Oscara (aj keď to v dnešnej dobe veľa neznamená). Navyše aj scenár je skvelý.Som veľmi milo prekvapený ! Toto je po dlhej dobe prvý film od Disneyho (mimo MCU), ktorý si v kine rád pozriem viac ako raz. Rodičia pozor ! Tento film rozhodne nie je pre deti

Přátelé (1994) (seriál)

Legenda medzi seriálmi. Od 8 série to už s kvalitou šlo trochu dole, scénky už neboli také originálne, ani zábavné... no stále si to držalo vysoký štandard. Až do konca, ktorý bol krásny, smutný a nostalgický. Dve veci však tvorcom nemôžem odpustiť... BIG SPOILER - že Monike nedopriali mať vlastné deti...a že Ross a Rachel nemali svadbu ;)

Přátelé - Poslední epizoda (2004) (epizoda)

Keď tam začali odkladať tie kľúče...a tak naposledy odišli z už prázdneho, legedárneho bytu...a keď napokon hlas Rasťa Sokola zahlásil.." A toto, je úplný koniec!"... niečo vo mne umrelo, ako by mi odišiel najlepší priateľ...

Přátelé - Série 10 (2003) (série)

Dôstojne zakončenie, nie ideálne, ale dôstojne. Čo si treba vážiť, lebo málokedy sa takto dlho trvajúci seriál podarí takto vydarene dotiahnuť až do konca.