Jenom Ty (1992)

Slovenský názov - Iba ty (Markíza 1997).

Stanley's Dragon (1994)

Slovenský názov - Stanleyho drak. Na STV2 odvysielané 24.12.1996 o 14:10.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

V slovenských kinách to malo premiéru 23.08.2001 (slovenské titulky) - distribútor bol TATRAFILM.

Kouzelná země skřítků (1999) (TV film)

Jedna z najlepších "Hallmaroviek", a pre mňa osobne aj veľká nostalgia z čias, keď to prvýkrát vysielala STV, so skvelým slovenským dabingom (myslím že to bolo počas Vianočných sviatkov 2000, alebo 2001). Pekný príbeh, fungujúci humor aj romantika, obstojný scenár, sympatické postavy, skvelá hudba a hlavne... neskutočne vydarený kasting a nádherné prostredie írskeho vidieka. No čo viac sme si mohli priať na nedeľné popoludnie ?

Avatar: The Way of Water (2022)

„Otec ochraňuje, TO je jeho úloha"... Minulý rok vládla vyprahnutá Duna, potom kinami presvišťal Top Gun: Maverick, a teraz k nám z hĺbim tajomných oceánov Pandory priplával ďalší gigant filmového plátna, aby prevzal pochodeň. Avatar 2 je po audiovizuálnej stránke presne taký dobrý (a ešte lepší) ako sme dúfali. Technické Oscary (aj keď kvôli hlúpej politike Hollywoodu už nie tak relevantné) sa (pevne verím) budú sypať. No zatiaľ čo jednotka mala fungujúci príbeh s perfektným mixom dobrodružstva, akcie a romantiky, ktorý bavil masy, v druhej časti to vyzerá ako keby Cameron ubral "volume" na akcií a dobrodružstve a zameral sa hlavne na "duchovno, prírodu a rodinu. A tak nám namiesto epického vesmírneho dobrodružstva natočil skôr rodinno-prírodopisný film, či skôr epizódu - "Zo života Sullyovcov". Čo nutne nemusí byť zlé, lebo po emocionálnej stránke film funguje skvelo (smiech, plač, smútok, radosť...na diváka čaká celá škála emócií, ktorá skvelo vygraduje na konci filmu, ktorý je smutný a krásny zároveň). No mne tam to dobrodružstvo, objavovanie tajov Pandory, skrátka veľmi chýba. A musím skritizovať aj, miestami nelogický dej a strih. Aj tak je to ale výborný film s viacerými pamätnými momentami (prílet nebeských ľudí, lov Tulkunov), ktorý si užijú zvlášť rodičia, a hlavne (mám taky pocit) matky. Hoci som bol spočiatku skeptický, tak teraz už verím, že Cameron si pomaly ale isto môže urobiť ďalšiu fajku do kolónky 2 mld+ filmov. Neuveriteľne, že sa mu to zase podarí.

Šílená noc (2022)

3,5/5. Krvavé, vianočné Rko so štipkou fantasy, plné podarených dialógov a nápaditých scén, z ktorých vyčnieva pasáž ako vystrihnutá z filmu Sám doma (len táto verzia je skôr pre dospelých :)). V tomto filme je takmer všetko urobené správne, takže tu niet čo vyčítať. Napriek tomu nemôžem ísť s hodnotením vyššie, nakoľko je to len kvalitná oddychovka - ktorá o pár dni vyšumí z hlavy. Ale aspoň máme do zbierky ďalší originálny vianočný film. Len dúfam, že ho nebude vysielať Markíza, lebo polku z neho vystrihne :)

Do morku kostí (2022)

Pochmúrny road trip movie pre našich spoluobčanov kanibalov, ktorí žijú medzi nami... osamelí, nepochopení. Takýto bizár som v kine nevidel od čias Midsommar-u. Kvalitná réžia, skvelé herecké výkony (hlavne Timothy Čamalada a Mark Rylance), skvostné technické prevedenie... no ten dej... prosté bizár (aj keď z neho, aspoň pre mňa, vyplýva veľmi dôležitá otázka... čo robiť s takýmito ľuďmi, resp.. čo majú robiť oni ?). Nebolo to až také úchvatné a šokujúce ako spomínaný Midsommar z roku 2019, no jednoznačne to bol výnimočný zážitok. Jedenkrát ale stačilo. Fakt by ma ale zaujímalo, o čo išlo tvorcom tohto filmu, respektíve autorke predlohy :)

The Pink Panther Show (1969) (seriál)

Slovenský názov - Šou Ružového pantera (TV Markíza - DIMAS).