Filmová kouzla (1993) (seriál)

Slovenský názov - Filmové kúzla (TV Markíza 1998).

Kde zpívají raci (2022)

Milé prekvapenie. Čakal som miernu nudu, a ono to nakoniec bolo podané tak umne, že som bol v pozore až do konca. A veru aj ten koniec stál za to. Hoci si tento film užijú asi skôr ženy, musím povedať, že svojou kvalitou by mohol osloviť aj tých, ktorí nevyhľadávajú krimi romantiku s pomalým tempom.

Úsměv (2022)

Tak po dlhšej dobe konečne poriadny creepy horor s dobrými ľakačkami.

Halloween končí (2022)

Tak oproti totálne hlúpemu predchádzajúcemu dielu, je tento aspoň umne natočený, a hlavne... má bohovský soundtrack. Za mňa spokojnosť.

Denver, the Last Dinosaur (1988) (seriál)

Slovenský názov - Denver, posledný dinosaurus (TV Markíza - cca 1998). Jedna hviezda navyše za podarený slovenský dabing a intro.

Světlonoc (2022)

Myslel som, že budem spokojný aspoň ako pri inom, nedávno videnom slovenskom filme - Piargy. Ale žiaľ, aj keď to malo zaujímavý štýl a atmosféru, či strih... scenár bol miestami až debilný... a väčšina hercov bola buď zle vedená, alebo skrátka nevedia dobre hrať, neviem. Opäť sa tu ukazuje najväčší problém slovenského filmu... neschopnosť vymyslieť, a hlavne pútavo vyrozprávať príbeh. Ale aspoň to bolo trochu iné, a za to palec hore.

Vrána (1994)

Najlepší komiksový film všetkých čias. Po technickej stránke (kamera, praktické efekty...) dokonalý. Navyše s nezabudnuteľnou atmosférou, ktorú umocňuje jeden z najlepších soundtrackov, aké kedy vo filmovom priemysle boli použité. A prisahal by som, že Nolanov Temný rytier sa do značnej miery inšpiroval práve týmto filmom. Niektoré scény mi prídu takmer až identické.

Třináct životů (2022)

Tak tomuto sa povie, realisticky (a hlavne kvalitne) natočený film podľa skutočných udalosti. Bez pátosu, či žmýkania emócií, a predsa heroické a dojímavé. Najsilnejšie príbehy píše sám život. Ron Howard jeden taký vzal, a v pomere 1:1 ho prepísal do filmovej podoby.