To je vražda, napsala - Škola pro skandály (1985) (epizoda)

Tahle epizoda mě celkově moc nezaujala, ovšem rozhodně stojí za to vidět zábavnou scénku s epizodní postavičkou prodavače jízdenek / podavače informací / úložníka zavazadel. Také tu Jessica poprvé vyjadřuje svůj názor na používání počítače. Zatím ji ta představa děsí, ovšem v následujících sezonách půjde s dobou a vymění ho za psací stroj, jak časem uvidíme i v inovované znělce.

Kojak - Smolař všechno schytá (1974) (epizoda)

Opět se přesvědčuji, že Leslie Nielsen v komediích a parodiích jen zbytečně plýtvá talentem. Narodil se pro vážné záporáky, důstojné a chladně kalkulující elegány ze staré školy. Tahle epizoda je kvalitou astronomicky výš než všechny ostatní povedené epizody dohromady.

To je vražda, napsala - Vražda odpoledne (1985) (epizoda)

Seznamujeme se tu s další z nepřeberného množství neteří (nepřehlédnutelné pro fanoušky hororů, borgů, Franka Herberta či Profesionálů), které má Jessica strategicky rozesety téměř po celém světě. Vsadím se, že až se bude osidlovat Mars, bude někdo z posádky raketoplánu s Jess přes nějaké to koleno taky spřízněn… a křivě obviněn z vraždy.

To je vražda, napsala - Zazpívám ti o vraždě (1985) (epizoda)

Pro zpívající Lansburyovou jedna hvězdička plus za čisté a jasné operetní výšky… a jedna hvězdička mínus za všechny hloubky pod tónem (obzvláště proto, že když v pětačtyřicátém tu samou písničku zpívala v Obrazu Doriana Graye, pod tónem nebyla, takže správnou techniku znala, jen na ni tentokrát rezignovala). Ale bylo vidět, jak si to mírné přehrávání ve dvojroli Emmy užívala, takže jediný stín na celé epizodě byl velmi chabý herecký výkon pachatele.

To je vražda, napsala - Sázka na smrt (1985) (epizoda)

„Šedáci vyhrávají jen v neděli.“ :-) Aaahh… koně, všude samí koně. A fandící Jess a scénka se sdílenou mrkvičkou taky neměly chybu.

Kojak - Zrada (1974) (epizoda)

Dějově ok, ale tohle už je jeden z těch dílů, kde Kojakova jízlivost vůči kolegům a neomalenost vůči svým dámským partnerkám už přesahuje moje osobní toleranční maximum.

Kojak - Vražedná honba (1974) (epizoda)

Stavros: „Ten bar byl natřískanej a designéři ztřískaný.“  |  A jedna extra hvězdička za babičku ve výtahu. :-)