Ze staré drogerie (1982) (TV film)

Tohle mi napsala paní z diváckého centra ČT : "Dvoudílný pořad Ze staré drogerie se v archivu České televize skutečně nachází. Nasazování těchto pořadů do vysílání je však plně v kompetenci dramaturgů programové skladby. Ti se při rozhodování řídí mimo jiné i diváckými ohlasy, které jim jsou pravidelně podstupovány". A mě tedy vyšlo , že toto mistrovské dílo pana režiséra Filipa podle J.Haška naše televize reprízuje jen vyjímečně , protože dramaturgové ČT nemají z nepochopitelného důvodu zájem ho uvádět...Neboť vím , že nejsem sám , kdo se po něm sháněl a psal jim.

Cesta do Rokycan (1981) (TV film)

pan Menšík a paní Janžurová v rodinné komedii , banální zápletka o schopnosti domluvy a ústupku v manželství , kterou tito 2 geniální herci dokážou svým herectvím povýšit na mistrovské dílo, respekt

Soutěžící (2007)

O tom , že ani hlavní výhra nemusí být vůbec výhra...

Jak jsem se stal gangsterem (2019)

A koukám , že vedle pana Vegy a Smarzowskeho se nám u severních sousedů rodí nová režisérské hvězda. V minulosti wrestling , karate , MMA a jiu-jitsu, v současnosti přesedlal na filmovou režii, tak uvidíme co bude dál . Tahle gangsterka jako jeho druhý počin je skoro naprosto perfektně odvedená práce. Jen bych poprosil, jestli by nešlo ve střižně občas trochu víc zaúřadovat. Jak to má víc jak 2 hodiny, je to pro nás starší přeci jen trochu náročnější :-)

Adamova jablka (2005)

Za mě zatím nejlepší film pana Jensena . Adam je nácek a Ivan je farář , jak myslíte , že to může dopadnout ? A hele ,  koukám , že rakušáci s taliánama už se pokusili to obšlehnout a udělali v r. 2020 kopírku.

The Way of Metallist (2016)

Takto má vypadat Dokument o 1 z našich stálic "punkmetalové" scény. Kdybych měl z tisíciny talent jako pan Ferko , chtěl bych točit jako on. Bavili jsme se celou dobu sledování. Respekt.

Konec Blanických rytířů v Čechách i na Moravě (2017) (amatérský film)

Moje druhé seznámení s panem Ferkem . A klobouček dolů ,většinu našich zavedených žijících režisérů bych poslal k tomuto amatérskému tvůrci okamžitě na stáž. Jednoznačně předčí 90% současné české profi filmové a TV tvorby. Velký respekt a přeju , ať si vás někdo všimne a můžete točit za pořádné peníze .

Vraždící krocan (2009)

Vraždící krocan , plno krve a vnitřností , zábavná blbost , díky za titule - ondrasek 32

Princezna zakletá v čase (2020)

Bravo pane Kubík, i ten dokument o natáčení byl luxusní. celá pohádka za 5 , ale co ten konec s "blikacíma světýlkama" ? No ten tomu fakt dal na prdel. Takže nakonec "jen" za 4.  A poprosil bych ve 2 , se buď na takovéto "holyúdské " hovadiny úplně vykašlat , nebo na nich naopak ještě pořádně zapracovat . Tohle fakt vypadalo jako od úplně jiné party , než celý zbytek filmu... Jo a Eliška Křenková je fakt týpek :-)

V čísle 9 (2014) (seriál)

Tyhle 2 týpky znám už z Ligy Gentlemanů, kde je doplňoval ještě Mark Gatiss , toto je excelentní záležitost , klasický anglický humor v nejčistší formě ,za zmínku stojí určitě například 2. díl 1. série , coby brilantní ukázka jejich špičkového nadání , jak na poli hereckém , tak scenáristickém.