Had (2021) (seriál)

Výborný seriál , Charlesu Sobhrajovi v podání Tahara Rahima máte od 1. minuty chuť skočit do ksichtu a nepřestat dupat , takhle perfektně zahranou svini už jsem dlouho neviděl , katalogový vzorek lidského odpadu , podle skutečné události , bravo Netflix.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Z některých dílů ta tehdejší ideologie číší na sto honů a nic s tím nenaděláme , protože to byla "ta" léta, "ta" doba  ,  jenže některé díly , které mají spíše jen kriminalistický , detektivní nebo dokonce akční  záběr ,  zas tak špatné nejsou , co si budeme povídat , můj děda taky po válce naháněl na Slovensku banderovce , a to mě jako dítě fascinovalo, takže pro mě třeba epizoda Rubínové kříže , nebo epizoda Vyznavači ohně , jsou myslím docela koukatelné záležitosti.

Hon na kočku (1979)

Paní Mílová ve svojí klasické roli "naivky nanynky" , přesně jak píše kolega Roswelll , je to občas i docela komedie , kdo zažil tu dobu , musí dát víc.

Poslední propadne peklu (1982)

S trochou nadsázky , "Nejtemnější atmosféra" , jakou kdo kdy viděl... v českém filmu . S pozdějším dodatkem , že se v tomto dělí o 1. místo spolu s  Devátým srdcem Juraje Herze.

Dívka s mušlí (1980)

Po Čekání na déšť , jsem se , co si pamatuju u sledování tohoto jejího dalšího filmu , naprosto hluboce platonicky zamiloval do Dity Kaplanové , ale je  to už dávno..

Řetěz (1981)

na rok 1981 v našich poměrech nevídaná akční jízda , možná bych tam do žánrového popisu vrazil i thriller :-) Po dalším zhlédnutí musim zeditovat : odhadem asi pouze 3 hlavní postavy nejsou předabovány , jinak si teda s tím dabingem tvůrci pěkně pohráli.

Strach má velké oči (1980) (TV film)

Koncert paní Janžurové a pana Hrušínského  , není třeba moc dodávat , "tripová" záležitost  , a jako prcek jsem měl po shlédnutí nějaký čas opravdu hodně velký strach , že bych někdy někde mohl dostat želví nebo račí poléfku...

Nahota na prodej (1993)

Akční krimi , hodnocení zde absolutně neodpovídá , pobavila bitka skinhedů se spoluobčany hnědočechy , Ivan Jonák představující sebe sama , mladá Třísková , prostě tohle se panu Olmerovi povedlo , zachycená atmosfera 90. tak jak to tehdy opravdu chodilo a vypadalo, palec nahoru..

Stav ztroskotání (1983)

Jednoznačně nejlepší český zastupitel žánru road movie 80. let