Andělské oči (1994)

Tak tady nevím , jen protože tuhle nádhernou záležitost nerežíroval dvorní režisér páně Hrabalův , J.Menzel , tak to má jen 57 % , totální nesmysl , hned vám dávám pane Kleine 5 hvězd . Jako rodák z Kutné Hory musím taky poznamenat , že pokud byste  na Palackého náměstí hledali tu kašnu , tak ta se tam nacházela jen pro potřeby filmařů v době natáčení , ale dle mého , klidně by se tam hodila :-)

Čarodějné námluvy (1997) (TV film)

Z čarodějky Valentýny bych měl jako teenager hodně vlhké sny , Nela Boudová v její nejvíc sexy roli , což pro pohádku asi není ta správná deviza :-) , nicméně pan král v podání P.Nárožného mou mysl upoutal po zcela jiné stránce , ten člověk co replika , to perla a já se řehtal jako koňýk celou dobu , co on byl v záběru, zdárně sekundovali O.Vetchý jako princ Hektor a paní Brejchová coby královna. Tohle se panu Drhovi opravdu povedlo a nechápu proč pan Lekeš už nepíše scenáře.

Babylon (1980)

Brinsley Forde z Aswad a jeho trable okolo soundsystemu , práce automechanika a zlých bílých rasistů , film díky soundtracku vyloženě jen pro příznivce kapely .

Rockers (1978)

Leroy " Horsemouth "  Wallace je tip :-) , bubeník jamajských hudebních uskupení , mihnul se koukám  v cca 13 spolcích a jeho hlavní role v tomto road movie  / revenge / krimi / hudebním filmu. Chce prodávat desky, k tomu musí mít motorku , sežene si jí a následně o ní přijde , a nakonec se k ní světe div se , dostane zpátky , zápletka jak z mateřské školky , jenže reggae písně nás provázejí celým filmem a ve vedlejších rolích se zde objeví plejáda hvězd , zmíním namátkou  jen Burning Speara a Jacoba Millera , jehož titulní song člověku pak ještě dlouho zní v uších , točeno v Kingstonu a Ocho Rios.

The Harder They Come (1972)

24 letý Jimmy Cliff v hlavní roli dramtu z Jamajky , titulní song , zachycení atmosféry Kingstonu z počátku 70. let , vykreslení místní korupce v nahrávacích studiích , dealování trávy , místní policie jako z grotesky a třeba cameo Prince Bustera jako DJ , a v neposlední řadě not happy end , za mě palec nahoru , spíš jen pro příznivce.Díky za titule - vacllaf

Countryman (1982)

Na Jamajce spadne malé letadlo a od té doby Countryman v podání Edwina Lohana oděn pouze do epesních trenýrek běží a nezastavuje . Jamajské "drama" prosluněné tamějším sluncem a hudbou legend The Upsetters , B . Marleyho a Toots & Maytals , občas nějaký ten rasta , spliff , zkorumpovaná policie , a ono to kupodivu funguje , pro příznivce roots reggae a rastafariánského stylu žití povinnost , kvalita dosažitelných kopií není ledajaká ,ale dá se , příjemně strávený čas. Díky za titule MacJariel.

Inspektor George Gently (2007) (seriál)

Profesionál Doyle - Martin Shaw , po ztrátě parťáka Bodieho - Lewise Collinse se vrátil v čase o nějakých 15 - 20 let nazpět a opět vyšetřuje , většinou úmrtí a vraždy , už sice tolik neskáče , neběhá , nepadá , nestřílí a nejezdí smykem ,ale stále nám má co nabídnout , nicméně některé serie mají velice rozkolísanou kvalitu , serie č. 5 zatím nejslabší , uvidíme co dál...

Rytíři spravedlnosti (2020)

Po 5 letech od O kuřatech a lidech přišel pan Jensen se svým dalším opusem a i když Adamova Jablka stále považuji za jeho "majstrštyk" , Rytíři spravedlnosti mě uhranuli , ten člověk je výborný scenárista a ještě lepší režisér , ne nadarmo jeho služeb scenáristy využívá spousta jeho kolegů režisérů . Pane Jensene , jestli máme na vaše filmy čekat 5 let , nevadí , protože ten čas je pak vykoupený geniální zábavou. 2 hodiny 100 % filmové slasti. Díky

Black Books (2000) (seriál)

Po shlédnutí tohoto seriálu jsem začal sledovat Dylana Morana i jako stand up komika ,ten člověk mě opravdu baví, jinak všechny 3 hlavní postavy seriálu pojí neskutečná chemie. Pokud by po mě někdo chtěl uvést příklad pravého anglického humoru - tady to máte. Pro skalní fanoušky existují i tzv. deleted scenes , které byli z oficiálních dílů vyškrtnuty a dokonce i ty jsou otitulkované. Můžu doporučit též.

Tři králové (2001)

To byly časy , když ještě pánové burbon ,  šampán a legínus tvořili nerozlučnou trojici , 3 starozákonní králové na jízdě Francií přelomu století 20. a 21. Tlamice od ucha k uchu po celý film.