Planeta Praha (2022)

Velká paráda. Pánové tvůrci evidentně vědí čeho chtějí dosáhnout a daří se jim to velice dobře . Za mě to snese srovnání třeba s dokumenty sira Attenborougha a nebo P. Calderona , akorát je to díky komentu J. Macháčka navíc i docela vtipné , jak tu zmiňují kolegové.

Gueules noires (2023)

Mám rád tyhle atmosferické naháněčky v podzemí . Celkem nic mě tam neštvalo , až na 1 velké ALE. To s tim bubákem to nemyslíte vážně. Takhle strašidelnou potvoru jsme jako děcka na základce stavili v rámci výtvarné výchovy ze špejlí a kaštanů . To mě ho teda vyndej , v roce  2024 dát do hororu takovouhle figurku za kterou by se musel stydět pan Karel Zeman už v roce 1955. Ble.

Corpus Christi (2019)

Bartosz a Eliza mají teda našlápnuto . Tenhle kousek je emocionální jízda jakosviň ,Tohle se pánům Komasovi a Pacewiczovi teda povedlo na výbornou. A to dramata nejsou moje nejvyhledávanější téma. Neshledal jsem nic , co by se tady nepovedlo. Zapamatováníhodná silná záležitost.

Here for Blood (2022)

Na to , že je Tom takhle nařachanej , tak s nim občas zametou i docela suchý větve. Takže mít pazouru jako někdo jinej stehno nemusí nutně znamenat výhru . Ale zase vypadá to dobře, Po dlouhé době holčička ve filmu , kterou nemáte chuť zašlápnout , ale  chová se inteligentně na svůj věk a vzhledem k situaci . Za to určitě plus . Jinak v rámci houm invežn a slešr  to někam k výšinám namířeno moc nemá , ale pobavilo , takže oukej.

Farang (2023)

To si takhle Xavier řekl , že by si rád udělal dovolenou někde v teple a vybral si Thajsko. No a aby mu nebylo smutno , tak sebou vzal Nassima , který doteď hrál spíš jen v taškařicích. No a vidíte , natočili tam svižnou a docela krvavou záležitost , za kterou se ani 1 z nich nemusí ani trochu stydět.

Polda - Sex, drogy, rock´n´roll (2024) (epizoda)

Seriál je pro mě ztráta času , protože je to fakt těžkej průměr. Ale na tenhle díl jsem se mrknul protože do Dřeváku , totiž do Modré Vopice občas zajdu na bigbít  , takže jen tak spíš z nostalgie.

Černé duše (2014)

Škoda toho televizního zpracování , poprava mimo záběr a podobně . Protože atmosféru to má jinak slušnou a ten twist na závěr je víc než povedený . Průměr , jak píšou kolegové , taliáni uměj daleko líp.

Comet (2014)

Emmy vypadá jako mladší klon Penelope Cruz a Justinovi tyhle hňupové jdou. Romantické scifíčko , které nejspíš neurazí , ale zítra o něm nebudu vědět.

Kdo se směje teď (2023)

Roudmůví po Rusku po 20 letech od zážitků , jejichž důsledky Berta dohnali teprve až teď . Mezigenerační problémy mě tam ani tolik neštvaly a nabušené je to akcemi a hláškami tak akorát , že to ještě není úplná trapárna. Za mě spokojenost.